PŚ w Niżnym Tagile: Tande wygrywa, wszyscy Polacy w konkursie!

3 gru 2017, 15:42

Norweg Daniel Andre Tande po skoku na odległość 134,5 metra zostaję zwycięzcą kwalifikacji na skoczni Aist w Niżnym Tagile. Wszyscy Polacy wywalczyli awans do konkursu!

Reprezentant Nowegii triumfuję w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu na skoczni w Niżnym Tagile. Na drugiej pozycji po skoku na 127,5 metra znalazł się Niemiec Andreas Wellinger. Trzecią lokatę zajął czterokrotny mistrz Olimpijski Simmon Ammann.

Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, medalista z Soczi wylądował na 121,5 metrze co dało Kamilowi 12 lokatę. Tuż za Nim uplasował się Dawid Kubacki. 15 pozycję zajął Stefan Hula , 18 miejsce Maciej Kot, 34 lokatę zajął Jakub Wolny, a ostatnim z Polaków który zdołał się zakwalifikować był Piotr Żyła.