PŚ Planica: Stoch wygrywa na zakończenie sezonu i triumfuję w Planica 7!

25 mar 2018, 11:53

Trzykrotny mistrz olimpijski podobnie jak i w całym sezonie tak i dziś okazał się najlepszym skoczkiem. Kamil Stoch wygrał po raz 31 w karierze, zapewnił sobie także zwycięstwo w klasyfikacji turnieju Planica 7. Małą Kryształową Kulę zdobył Norweg Andreas Stjernen.

Po pierwszej serii konkursowej liderem był nasz reprezentant Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski po próbie na odległość 245 metrów wyprzedził Norwega Daniela Andre Tandego o 14 punktów. Na trzecim miejscu po I kolejce znalazł się Robert Johansson.

14 lokatę po I kolejce zajmował Stefan Hula, 19 miejsce zajmował Maciej Kot. Tuż za Maciejem był kolejny nasz reprezentant Dawid Kubacki. 25 pozycję zajmował Piotr Żyła. I seria rozgrywana była z 6 i 7 belki startowej.

W II serii konkursowej swoją ogromną dominację potwierdził nasz lider Kamil Stoch. Polak w drugiej próbie poleciał na 234,5 metra. Drugą pozycję ostatecznie zajął Austriak Stefan Kraft, który osiągnął 236 metrów. Na trzeciej pozycji ostatni konkurs sezonu zakończył Norweg Daniel Andre Tande.

Ostatnie zawody sezonu na 13 lokacie zakończył Stefan Hula, 19 był Maciej Kot, 21 miejsce zajął Dawid Kubacki, a 27 pozycję zajął Piotr Żyła. Druga seria podobnie jak pierwsza rozgrywana była z 6 oraz 7 belki startowej.