PŚ w Planicy: Konkurs dla Krafta, Stoch i Żyła w pierwszej “10”

24 mar 2017, 16:51

Stefan Kraft wygrał przedostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata w Planicy. Triumf Austriaka pozwolił powiększyć przewagę nad Kamilem Stochem w walce o Kryształową Kulę. Lider reprezentacji Polski zajął piąte miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Stefan Kraft. Austriak miał bezpieczną przewagę 17,7 punktu nad jedynym rywalem w walce o Kryształową Kulę, Kamilem Stochem. Polak poszybował na odległość 229 metrów i zajmował czwarte miejsce. Przed podwójnym mistrzem olimpijskim z Soczi było jeszcze dwóch Niemców, Andreas Wellinger (235 m) oraz Markus Eisenbichler (243,5 m), który ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Oprócz Stocha, w pierwszej „10” znalazł się jeszcze jeden Polak. Piotr Żyła sklasyfikowany był na siódmej pozycji po locie na 225 metr. Osiemnasty był Maciej Kot (218,5 m), tuż przed Dawidem Kubackim (220,5 m).

W drugiej serii Kubacki spadł na 23. miejsce (215 m). Maciej Kot poprawił swoją odległość o niemal 10 metrów i ostatecznie ukończył zawody na 12. miejscu (228 m). Piotr Żyła po raz kolejny pokazał, że uwielbia latać. 30-latek zaliczył odległość 223,5 metra, co dało mu siódmą pozycję.

Drugi lot Kamila Stocha był dobry, ale pozwolił Polakowi na wskoczenie na podium. Zawodnik z Zębu lądował na 227 metrze i przegrał z Noriakim Kasai (235, 5 m) oraz z będącymi na podium Marcusem Eisebiechlerem (236 m), Andreasem Wellingerem (235 m) oraz Stefanem Kraftem (240,5 m), który wygrał piątkowy konkurs.