PŚ: Polacy nadal niepokonani!

12 wrz 2015, 09:22

W pierwszym spotkaniu II rundy Pucharu Świata reprezentacja Polski zmierzyła się z Irańczykami. Pomimo nieciekawego obrotu gry i szybkim wyjściu reprezentacji Iranu na prowadzenie 0:2, ostatecznie to Polacy wyszli ze spotkania zwycięsko, pokonując przeciwników 3:2 po pięknej walce.

Pierwszy set znacznie mocniej rozpoczęła reprezentacja Iranu. Polacy mieli ogromne problemy niemalże w każdym elemencie gry i nie mogli nadążyć za tempem gry przeciwników. Do tej niekorzystnej już sytuacji naszej reprezentacji dołożyła się spora ilość błędów własnych w wykonaniu reprezentacji Polski, co ostatecznie nałożyło się na szybką porażkę (18:25).

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana już od pierwszych piłek. Mimo, iż niekiedy to Irańczycy wychodzili na kilku punktowe prowadzenie, Polacy nie zostawali na długo w tyle i szybko odrabiali straty. Niestety jednak w samej końcówce po raz kolejny to Irańczycy odskoczyli nam na dwa cenne punkty i ostatecznie pokonali nas po raz kolejny (23:25).

Trzeci set okazał się niezwykle przełomowy dla naszej reprezentacji. Polacy bardzo szybko wyrobili sobie znaczną przewagę (10:5), którą utrzymywali przez cały okres trwania seta. Irańczycy zaczęli się mylić i grać bardzo niedokładnie, bez energii widocznej w pierwszych dwóch partiach, co Polacy skutecznie wykorzystywali i przełożyli na bardzo korzystny wynik i zwycięstwo partii (25:15).

Czwartą partię drużyny rozpoczęły równo, grając punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej reprezentacja Polski po raz kolejny odskoczyła ekipie z Iranu na kilka cennych punktów, co wprowadziło nerwowość do ich gry. Mimo, iż w końcówce seta reprezentacja Iranu zaczęła powoli odrabiać straty, Polacy nie dali sobie wydrzeć tego zwycięstwa i doprowadzili do tie breaka (25:20).

Tie break rozpoczęła czerwona kartka dla reprezentacji Iranu, spowodowana złym ustawieniem drużyny. Ta sytuacja skutecznie zaburzyła koncentrację ekipy. Reprezentacja Polski pokazała się również z jak najlepszej strony, do samego końca utrzymując wysoki poziom gry i ostatecznie pokonując reprezentację Iranu (15:11).

MVP: Mateusz Mika

Polska – Iran 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11)