PŚ Pruszków: Podium Justyny Kaczkowskiej i dobre rezultaty drużyn

3 lis 2017, 21:23

Justyna Kaczkowska zajęła drugie miejsce w scratchu podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata na torze kolarskim w Pruszkowie. Drużyna sprinterek ustanowiła rekord kraju, a w wyścigu na 4 km Polacy uzyskali drugi wynik eliminacji.

Scratch kobiet został rozegrany na dystansie 40 okrążeń, czyli 10 kilometrów.  Chwilę po starcie okrążenie nadrobiły Oliwia Baleisyte i Maria Awerina. Na tę akcję szybko odpowiedziała Justyna Kaczkowska, która samotnie zyskała przewagę okrążenia i dołączyła do dwóch rywalek. Podobnie uczyniła jeszcze Neah Evans i na ostatnich metrach było pewno, że ktoś z tej czwórki odniesie zwycięstwo. Najszybsza okazała się Evans, ale została ona przesunięta przez sędziów na czwartą lokatę. Zwyciężczynią ogłoszono Awerina, drugie miejsce przypadło Kaczkowskiej, a podium uzupełniła Baleisyte.

Julita Jagodzińska i Urszula Łoś ustanowiły rekord Polski w sprincie drużynowym, ale był to dopiero 10. czas kwalifikacji i nasze zawodniczki odpadły z dalszej części rywalizacji. Lepsze, bo 2. miejsce w kwalifikacjach zajęła drużyna jadąca na 4 km. W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski. W pierwszej rundzie Polacy zmierzą się z trzecimi w eliminacjach Niemcami.

Również 10. miejsca w wyścigach punktowych zajęli Katarzyna Pawłowska i Alan Banaszek.