PŚ w saneczkarstwie: Eggert i Benecken triumfują w Altenbergu

25 lut 2017, 19:34

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 20. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. Na 24. pozycji uplasowali się Artur Petyniak i Adam Wanielista. W ostatnich zawodach sezonu 2016/2017 triumfowali Toni Eggert i Sascha Benecken.

Chmielewski i Kowalewski w pierwszym ślizgu uzyskali 22. czas. W drugim przejeździe zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, notując 15. rezultat, dzięki czemu awansowali na 20. miejsce. Natomiast Petyniak i Wanielista po pierwszym ślizgu zajmowali 23. miejsce. Niestety w drugim uzyskali ostatni 24. czas i na takiej pozycji zakończyli dzisiejsze zawody.

Triumfowali reprezentanci Niemiec Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy zanotowali najlepsze czasy w obu ślizgach. Drugie miejsce zajęli reprezentanci USA Matt Mortensen i Jayson Terdiman. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna dwójka niemiecka Robin Johannes Geueke i David Gamm.

W klasyfikacji generalnej pewne zwycięstwo odnieśli Eggert i Benecken, którzy triumfowali w tym sezonie dziewięć razy. Reprezentanci Niemiec w dwunastu startach zgromadzili łącznie 1140 punktów. Drugie miejsce zajęli Tobias Wendl i Tobias Arlt, którzy zdobyli 888 punków. Na trzecim miejscu uplasowali się Matt Mortensen i Jayson Terdiman, którzy uzyskali łącznie 674 punkty. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. pozycję z 366 punktami na koncie. Natomiast Artur Petyniak i Adam Wanielista zajęli miejsce 30.