PŚ w szermierce: średni początek sezonu polskich florecistek

15 paź 2017, 10:26

W meksykańskim mieście Cancun odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata florecistek. W turnieju wystąpiło sześć reprezentantek Polski. Najwyżej sklasyfikowana została Julia Walczyk, która uplasowała się na 17. miejscu. Zwyciężyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych Lee Kiefer.

Po jednym zwycięstwie zanotowały trzy biało-czerwone. Martyna Synoradzka pokonała 15:7 srebrną medalistkę mistrzostw świata z 2009 roku Koreankę Jeon Hee Sook. Julia Walczyk okazała się lepsza od reprezentantki Włoch Olgi Rachele Calissi, wygrywając 15:13. Natomiast Julia Chrzanowska pokonała 15:12 Francuzkę Anitę Blaze.

Na pierwszej rundzie udział w zawodach inaugurujących sezon zakończyły Marta Łyczbińska, Marika Chrzanowska i Martyna Jelińska.

Zwyciężczynią zawodów została Amerykanka Lee Kiefer, która po bardzo wyrównanym pojedynku pokonała Włoszkę Alice Volpi, wygrywając 15:14. Na trzeciej pozycji również uplasowały się reprezentantki Włoch Arianna Errigo i Martina Batini.