PŚ w szermierce: dwie Polki w czołowej trzydziestce

28 sty 2018, 08:08

W Baltimore odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata szablistek. W turnieju głównym wystąpiło pięć polskich zawodniczek. Najwyżej sklasyfikowana została Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa), która uplasowała się na 23. pozycji. Zwyciężyła reprezentantka Włoch Martina Criscio.

Karolina Kaleta w pierwszej walce pokonała 15:11 reprezentantkę Francji Saoussen Boudiaf. Niestety w kolejnej rundzie lepsza od naszej zawodniczki okazała się mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Rosjanka Yana Egorian – 15:9. Oprócz Kalety swoją walkę w rundzie pierwszej wygrała również Małgorzata Kozaczuk. Zawodniczka AZS AWF Warszawa wygrała 15:8 z Ukrainką Yulią Bakastovą. W 1/16 finału reprezentantka Polski przegrała 15:12 z Włoszką Loretą Gulottą. Ostatecznie Kozaczuk została sklasyfikowana na 30. miejscu. Natomiast w pierwszej rundzie z turnieju odpadły Marta Puda, Karolina Cieślar i Aleksandra Soch.

O zwycięstwo w wielkim finale rywalizowały Japonka Misaki Emura i Włoszka Martina Criscio. Lepsza okazała się reprezentantka Włoch, wygrywając 15:11. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Francji Charlotte Lembach i Sarah Noutcha.