PŚ w Oberhofie: Świetne strzelanie i wysokie miejsca Polek

6 sty 2017, 15:10

Magdalena Gwizdoń zajęła 8. miejsce w biathlonowym biegu sprinterskim w niemieckim Oberhofie. Na 11. pozycji zawody ukończyła Krystyna Guzik. Obie Polki strzelały bezbłędnie. Wygrała Czeszka Gabriela Koukalova.

Gwizdoń ruszyła na trasę jako pierwsza z Polek. Zarówno na pierwszym, jak i na drugim strzelaniu była ona bezbłędna. Dało jej to miejsce w czołowej dziesiątce. Do zwyciężczyni, Czeszki Gabrieli Koukalovej, Polka straciła 56 sekund.

Bardzo dobry wynik zaliczyła także Krystyna Guzik, która także ani razu nie spudłowała na strzelnicy. Nieco więcej od Gwizdoń straciła jednak na trasie biegowej, co dało jej ostatecznie 11. pozycję.

Jedno pudło zaliczyła Monika Hojnisz. Trzecia z Polek nieco wolniej biegła od Gwizdoń i Guzik, jednak zdołała zakwalifikować się do biegu pościgowego, a także zdobyć punkty Pucharu Świata. Na dalekich miejscach uplasowały się dwie pozostałe polskie biathlonistki – Kinga Mitoraj i Anna Mąka.

W Oberhofie najlepsza była Czeszka Gabriela Koukalova, która wyprzedziła Finkę Kaisę Makarainen oraz Francuzkę Marie-Dorin Habert.