PŚ: Polki na podium w wyścigu drużynowym

12 gru 2015, 16:57

Reprezentacja Polski kobiet zajęła trzecie miejsce w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen.

Polki pojechały w składzie: Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak. W swoim wyścigu znokautowały Niemki, które wyprzedziły o kilka sekund. Nasze panczenistki przegrały tylko z rywalizującymi w ostatnim biegu Japonkami i Holenderkami.

Wyścig drużynowy kobiet:

1. Japonia      2.59,58
  2. Holandia    3.01,26
  3. Polska       3.01.51

W innych dzisiejszych startach w Heerenveen, w słabszej grupie B na dystansie 1000 metrów, szóste miejsce z czasem 1.10,75 zajął Jan Szymański, a 17. był Sebastian Kłosiński (1.12,10). Także w grupie B na 5000 metrów, Polacy zajmowali dalekie miejsca – 19. był Piotr Puszkarski, 21. Adrian Wielgat, a 25. Marcin Bachanek.