Puchar CEV: Budowlane Łódź ze zwycięstwem

11 sty 2017, 19:27

Zawodniczki Budowlanych Łódź w ramach Puchary CEV podejmowały czarnogórski zespół Luka Bar. Bez większych kłopotów, prócz małych problemów w trzeciej partii, zwyciężyły 3:0. Rewanżowe spotkanie w Łodzi odbędzie się 25. stycznia.

Polki bardzo szybko uciekły rywalkom (3:8). Przewaga wynosiła już sześć punktów (6:12). Z identyczną przewagą schodziły na drugą przerwę techniczną (10:16). Kolejne dobre akcje pozwoliły na powiększenie prowadzenia (12:20). Piłka setowa przy stanie 16:24. Partia wygrana przez Budowlane po autowym ataku Vukolvić (16:25).

Łodzianki w kolejnej odsłonie już na początku zdołały wyrobić sobie sporą przewagę (3:9). Po asie serwisowym Kai Grobelnej wynik wynosił już 3:11! Pogrom zawodniczek polskiej ekipy w drugiej partii (8:18). Budowlane spokojnie zmierzały do zakończenia partii (10:20). Ostatecznie drugą partię wygrały do 14.

W trzecim secie to gospodynie wyszły na prowadzenie 8:5. Łodzianki zdołały odrobić część strat (10:8). Wciąż o dwa “oczka” były czarnogórskie zawodniczki (13:11). Po dwóch pierwszych partiach nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy (19:16). Zapowiadała się emocjonująca końcówka (22:22). Trzy kolejne akcje z rzędu padły jednak łupem Polek i zwyciężyły w całym spotkaniu (22:25).

Luka Baku – Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 14:25, 22:25)

Luka Baku: Bojović, Peruncic, Rovcanin, Rosic, Vuković, Kruta, Cenović

Grot Budowlani Łódź: Pelc, Polańska, Twardowska, Beier, Grobelna, Vincourova, Maj-Erwardt