Puchar CEV kobiet: Dąbrowianki lepsze od Rumunek!

10 gru 2014, 21:38

W 1/8 finału Pucharu CEV kobiet siatkarki z Dąbrowy Górniczej podejmowały u siebie lidera rumuńskiej ekstraklasy CS Volei Alba Baj. Po dosyć wyrównanym pojedynku gospodynie wygrały 3:1.

Początek pierwszego seta układał się po myśli zawodniczek z Rumunii – to ich zespół prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Gospodynie miały spore kłopoty z przyjęciem zagrywki co przekładało się na nieskuteczne ataki.Dąbrowiankom udało się w końcu poprawić swoja grę i doprowadzić do remisu 11:11. W dalszej części seta żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi większej niż dwa punkty. W dosyć nerwowej końcówce to dąbrowianki okazały się dojrzalsze i wygrały pierwszą partię 25:22.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Siatkarki grały punkt za punkt aż do stanu 10:10. Wówczas dąbrowiankom udało się zdobyć dwa punkty przewagi. Był to kluczowy moment tego seta, ponieważ po chwili trudnymi zagrywkami popisała się Joanna Staniucha-Szczurek. Dzięki temu gospodynie powiększyły swoja przewagę do siedmiu oczek. Rumunki popełniały zbyt dużo błędów, żeby móc nawiązać walkę z rywalkami i przegrały drugą partię 16:25.

Na początku trzeciego seta można było zauważyć znaczną zmianę w sposobie gry drużyny rumuńskiej – siatkarki CS Volei Alba Baj poprawiły przyjęcie i dzięki temu udało im się wyjść na dosyć wysokie prowadzenie. Dąbrowianki zaczęły powoli odrabiać straty i wyrównały wynik 13:13. Gospodynie nie wykorzystały jednak swojej szansy – popełniały mnóstwo błędów. Ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały trzeciego seta 19:25.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak pierwszy – drużyna rumuńska objęła kilkupunktowe prowadzenie. Dąbrowianki ambitnie walczyły o każdy punkt i w końcu doprowadziły do remisu 9:9. Od tej pory gra obydwu drużyn układała się “falowo” – raz jeden, raz drugi zespół zdobywał przewagę, by po chwili ją utracić. Rumunki popisywały się fenomenalnymi obronami piłek, a dąbrowianki nie wstrzymywały ręki w ataku. Ostatecznie to gospodynie okazały się lepsze wygrywając 25:22, a cały mecz 3:1.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – CS Volei Alba Blaj 3:1 (25:22, 25:16, 19:25, 25:22)

MKS: Staniucha-Szczurek, Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Cemberci, Sobolska, Strasz (libero) oraz Łukaszewska, Piekarczyk, Kaliszuk, Urban (libero)
CS Volei: Salaoru, Dudnic, Hasimoto, Utla, Maciejczyk, Żarkowa Medved (libero) oraz Stanciu, Ivanof, Rodriguez de Souza