Puchar CEV: Mimo przegranej MKS Dąbrowa Górnicza zagra w ćwierćfinale!

17 gru 2014, 20:13

W drugim meczu 1/8 finału Pucharu CEV MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się na wyjeździe z drużyną CS Volei Alba Baj. W poprzednim spotkaniu lepsze okazały się dąbrowianki, które pokonały Rumunki 3:1. Tylko dwóch wygranych setów w dzisiejszym meczu brakowało polskiemu zespołowi, żeby znaleźć się w ćwierćfinale. Ta sztuka udała im się, mimo, że tym razem uległy rumuńskiej drużynie 2:3.

Już od początku pierwszego seta gospodynie sygnalizowały dąbrowiankom, że to spotkanie nie będzie należało do łatwych. Szybko wypracowały sobie wysoką przewagę i konsekwentnie ją utrzymywały. Siatkarki MKS-u pomagały im w tym popełniając liczne błędy. Ostatecznie drużyna przyjezdna przegrała pierwszą partię 19:25.

W drugim secie polski zespół wrócił na boisko ze zwiększoną dawką wiary w siebie. Dąbrowianki skutecznie atakowały, co pozwoliło im na zbudowanie wysokiej przewagi. Po chwili jednak zdarzyła im się chwila słabszej gry, a gospodynie bezlitośnie to wykorzystały i brakowało im już tylko punktu do wyrównania wyniku. W nerwowej końcówce lepsze okazały się jednak Zagłębianki, które wygrały 25:20.

Wydawało się, że w trzecim secie na parkiecie pojawiła się całkiem inna drużyna niż w poprzedniej partii – zawodniczki MKS-u miały ogromne kłopoty z przyjęciem i skończeniem ataku. Gospodynie wykorzystały swoją szansę i szybko zbudowały aż dziesięciopunktową przewagę! Dąbrowianki próbowały się jeszcze bronić, jednak było to za mało, żeby powstrzymać rozpędzone Rumunki, które ostatecznie całkowicie rozbiły polski zespół wygrywając 25:12.

W czwartym secie podopieczne Juana Manuela Serramalery wróciły na boisko całkowicie odmienione – skutecznie atakowały i blokowały swoje rywalki. Mimo początkowej przewagi drużyny przyjezdnej gospodynie nie poddawały się tak łatwo. Dąbrowianki mające na uwadze, że już w tym secie mogą zyskać awans do ćwierćfinału, w końcówce partii zmobilizowały się i doprowadziły seta do końca wygrywając 25:20.

Piąty honorowy set wygrały gospodynie, które po walce punkt za punkt pokonały polską drużynę 19:17.

W ćwierćfinale Pucharu CEV MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Galatasaray Diakin Stambuł. Pierwszy spotkanie odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 13-15 stycznia 2015, a rewanżowe w Stambule w dniach 20-22 stycznia 2015.

CS Volei Alba Blaj – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:19, 20:25, 25:12, 20:25, 19:17)

CS Volei Alba: Salaoru, Dudnić, Hashimoto, Utla, Maciejczyk, Żarkowa, Medved (libero) oraz Stanciu, Ivanof.

Tauron Banimex MKS: Piekarczyk, Konieczna, Sobolska, Dziękiewicz, Staniucha-Szczurek, Mancuso, Urban (libero) oraz Strasz (libero), Kaliszuk, Liniarska.