Puchar CEV: Szybkie zwycięstwo Budowlanych! Siatkarki awansują do 1/8 finału

25 sty 2017, 19:12

Dzisiaj (tj 25 stycznia) w ramach 1/16 pucharu CEV spotkanie rozegrały Grot Budowlane Łódź i Luka Bar. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się bezproblemowym zwycięstwem łodzianek 3:0. Tym razem siatkarki z Czarnogóry również nie były w stanie postawić większego oporu. Dzięki dzisiejszej wygranej Budowlane awansują do 1/8 finału rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodyń (4:2). Zawodniczki Luki Bar nie były w stanie wyprowadzić żadnego punktowego ataku, wszystkie próby kończyły się blokiem (9:2). Po zaledwie 10 minutach gry różnica między zespołami wynosiła dziesięć “oczek” (12:2)! Wszystko wskazywało na to, że partia padnie łupem gospodyń (20:8). Siatkarki z Czarnogóry nie były w stanie przekroczyć granicy dziesięciu punktów, set zakończył się wynikiem 25:9.

Początek drugiego seta nie był już tak jednostronny (5:4). Łodzianki wyszły na prowadzenie, jednak nie było ono już tak wysokie jak w poprzedniej partii (7:4). Mistrzynie Czarnogóry musiały “gonić” swoje rywalki (15:11). Gra przyjezdnych nie wyglądała idealnie, jednak nadal lepiej niż w poprzedniej odsłonie (17:13). Pomimo tego nie udało im się zbliżyć do Budowlanych, łodzianki bez problemów wygrały partię 25:14.

Trzeci set rozpoczął się identycznie jak poprzednio (4:3). Tym razem jednak przyjezdne utrzymywały się w kontakcie punktowym z rywalkami, a nawet po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie (5:6). Łodzianki szybko zareagowały i po chwili znowu miały kontrolę nad przebiegiem seta (13:9). Budowlane pewnie zmierzały po wygraną (18:11). Całe spotkanie zakończył podwójny blok duetu Dreczka – Kutyła (25:17).

Budowlane Łódź – Luka Bar 3:0 (25:9, 25:14, 25:17)

Budowlane Łódź: Pelc, Twardowska, Strózik, Pycia, Grobelna, Vincourova, Maj-Erwardt, Kutyła, Tobiasz, Dreczka, Beier, Grajber

Luka Bar: Bojović, Joksimović, Rovcanin, Rosić, Vuković, Kruta, Cenović, Perunicić, Duraković, Barjaktarović