Puchar CEV: Wicemistrzynie Francji pokonane!

8 lut 2017, 19:31

Siatkarki Grotu Budowlanych Łódź rozegrały dzisiaj kolejny mecz Pucharze CEV. ich rywalkami były wicemistrzynie Francji, siatkarki RS Cannes. Dzięki wygranej w trzech setach Budowlane są coraz bliżej awansu do 1/4 finału rozgrywek.

Łodzianki od samego początku spotkania pokazywały, że są bardzo skupione (3:0). Rywalki jednak szybko wyrównały wynik, na pierwszej przerwie technicznej miały jednopunktowe prowadzenie (7:8). Zespoły grały w ciągłym kontakcie, raz jeden a raz drugi zdobywał skromną przewagę (15:14). Skuteczna, regularna gra Kai Groblenej pozwoliła Budowlanym powiększyć różnicę punktową (20:17). Atakująca była również autorką ostatniego punktu w tej partii (25:20).

Drugiego seta otworzył as serwisowy Julii Twardowskiej (1:0). Siatkarki RC Cannes jednak szybko przejęły kontrolę (3:5). Łodziankom udało się wyrównać wynik, jednak rywalki ponownie “uciekły” (8:12). Siatkarki z Francji grały bardzo równo, Budowlanym ciężko było odrabiać straty. W końcówce seta różnica wynosiła już pięć punktów (17:22). Gospodynie doprowadziły do remisu głównie dzięki Heike Beier (24:24). Losy seta zupełnie się odwróciły, łodzianki wygrały partię 26:24.

Trzecia odsłona od samego początku należała do gospodyń (4:1). Przewaga zdobyta w pierwszych minutach seta pozwoliła im na pewną grę (10:5). Pomimo wszelkich starań, zawodniczki RC Cannes nie mogły doprowadzić do wyrównania (17:10). Podopieczne trenera Kryształowicza nie raz popisały się skutecznym blokiem (19:14). Wszystko wskazywało na to, że łodzianki nie będą miały problemów z doprowadzeniem do wygranej. Spotkanie zakończyło się w efektowny sposób, punktem zdobytym prosto z zagrywki przez Ewelinę Tobiasz (25:17).

Grot Budwolani Łódź – RC Cannes 3:0 (25:20, 26:24, 25:17)

Grot Budwolani Łódź: Polańska, Twardowska, Beier, Vincourova, Grobelna, Pycia oraz Maj-Erwardt

RC Cannes: Kloster, Sawenczuk, Thomaz de Aquino, Bursac, Grbic, Dimitrova oraz Zayasu