Puchar EHF: Porażka Gwardii, ale wynik nie przekreśla szans na awans

7 paź 2017, 19:58

W wyjazdowym meczu drugiej rundy pucharu EHF Gwardia Opole musiała uznać wyższość Benfiki Lizbona, przegrywając 24:28. Momentami była szansa na lepszy wynik, ale ten ciągle pozostawia naszego reprezentanta w otwartej grze o awans do trzeciej rundy.

Faworytem dwumeczu jest Benfica, która niemrawo poruszała się po parkiecie w pierwszych minutach, jakby badając na co stać polski zespół. Gwardia bardzo dobrze poczynała sobie w pierwszej połowie, umiejętnie współpracując z Mateuszem Jankowskim na kole (4:4). Po kwadransie nasz reprezentant w europejskich pucharach wyszedł na najwyższe prowadzenie po świetnej indywidualnej akcji Antoniego Łangowskiego, zakończonej rzutem z drugiej linii (7:4).

Niestety zmorą Gwardzistów były dwuminutowe kary i pięć minut później stan meczu wyrównał Moreno (9:9). Przed przerwą znów nadzieję w dobry rezultat przywrócił Karol Siwak, który dwukrotnie trafił po kontratakach (11:9). Jednak kiedy tuż przed przerwą wspomniany Łangowski i Maciej Zarzycki łapią podwójne kary, nie można liczyć na nieprzerwaną formę w bramce Adama Malchera (12:15).

Na starcie drugiej połowy właśnie Malcher przysłużył się kolegom, broniąc dwa rzuty, w tym jeden oddany z rzutu karnego. Rywale nie odskakiwali na więcej niż trzy trafienia, a w 46 minucie Patryk Mauer zdobył kontaktową bramkę dla podopiecznych Rafała Kuptela (20:21). To był ostatni dobry wynik zawodników Rafała Kuptela w pierwszym meczu drugiej rundy, bowiem gospodarze odskoczyli na kilka bramek, po bramce Mirsada Terzicia było już -5 bramek (22:27). Na szczęście Mauer, drugi najjaśniejszy punkt w Gwardii obok bramkarza, ustalił rezultat widowiska na -4, możliwy do odrobienia w rewanżu (24:28) i na pewno lepszy niż gra opolskiej “siódemki”.

Benfica Lizbona – KPR Gwardia Opole 28:24 (15:12)

Benfica Lizbona: Figueira – Silva, Alves, Antunes, Carvalho, Cavalcanti, Ferreira, da Silva, Pedro, Marques, Moreira, Moreno, Nogueira, Pais, Pereira, Pesqueira, Santana, Terzić, Valerio.

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Dementiew, Jankowski, Klimkow, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Przybysz, Siwak, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki