Puchar Europy w Rzutach: 4. medale Polaków w drugim dniu zawodów

11 mar 2018, 20:55

Drugi dzień Pucharu Europy okazał się szczęśliwszy dla Polaków, którzy wykorzystali lepszą pogodę niż wczoraj i wywalczyli 4 krążki- srebrny i trzy brązowe medale. Najlepszym wynikiem wśród naszych reprezentantów może się pochwalić Michał Haratyk, który z wynikiem 21,18 metrów uplasował się na 2. miejscu.

Drugi dzień zmagań w Leirii rozpoczął się dla nas za sprawą konkursu rzutu młotem do lat 23. Pań, w którym wystartowała Katarzyna Furmanek. Osiągając dobry wynik 65,15 metrów zdobyła brązowy medal, kontynuując dobrą passę Polskiego młota.

Wśród zawodników, którzy znaleźli się dziś na podium był także nasz utalentowany oszczepnik, Mistrz Europy Juniorów 2017-  Cyprian Mrzygłód, który wynikiem 74.55 metrów zajął również 3. miejsce w kategorii do lat 23.

Także brązowy medal zdobyła Malwina Kopron w konkursie rzutu młotem Kobiet, z wynikiem 69,54 metrów. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata Londyn 2017, może czuć lekki niedosyt, ponieważ na listach startowych plasowała się z najlepszym wynikiem.

W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn wystartował Michał Haratyk, który po niedosycie związanym z Mistrzostwami Świata w Birmingham, chciał sobie zrekompensować to dobrym występem w Leirii. Pchnął 21,18 metrów, zdobywając srebrny medal, napawa to optymizmem, zważywszy na fakt, że był to dopiero pierwszy występ na otwartym stadionie.

Hubert Chmielak zajął 6. miejsce w konkursie rzutu oszczepem mężczyzn, uzyskując rezultat 76,03 metrów. Warto dodać, że konkurs wygrał Johannes Vetter, który posłał oszczep na odległość 92,70 metrów.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet wystartowała Daria Zabawska, która rzucając 54,35 metrów zajęła 8. pozycje w konkursie.