Puchar Europy w softballu: Warszawianki gromią i kończą imprezę na siódmej pozycji

20 sie 2016, 20:15

Softballistki Diamonds Warszawa zajęły siódme miejsce w turnieju o Puchar Europy. W decydującym meczu rozgromiły Giants Odense 11:1, z którymi cztery dni wcześniej przegrały po dogrywce 3:4 (więcej w tym miejscu)! Puchar Europy powędrował do zawodniczek Mediterraneo z Malty.

Dla mistrzyń Polski to druga wygrana w turnieju rozgrywanego w czeskim Most. Wcześniej Diamenty pokonały hiszpańskie Sant Boi (więcej o meczu w tym miejscu), które zakończyły udział na najniższym stopniu podium.

Mecz z Dunkami trwał zaledwie cztery zmiany (jedną godzinę i dziewięć minut). Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i już w pierwszej odsłonie prowadziły 5:0. W drugiej dołożyły kolejne dwa punkty nie tracąc żadnego. W trzeciej zawodniczki z Odense zdobyły jeden punkt, a w odpowiedzi straciły cztery! W czwartej zmianie mistrzynie Danii nie zdołały zdobyć żadnego obiegu i sędzia zakończył spotkanie.

Punkty dla polskiego zespołu zdobyły Courtney Parker (trzy), Klaudia Cembor, Camille Czarnecki (po dwa), Maja Januszko, Sylwia Wójcik, Paulina Modzelewska, oraz Wioletta Żurkowska (po jednym).