[WIDEO] Sobiech strzela piękną bramkę i asystuje, a Hannover gromi! Cały mecz Błaszczykowskiego

26 paź 2016, 20:27

Dziś rozegrano kolejne spotkania 1/16 finału Pucharu Niemiec. Awans do dalszej fazy uzyskały zespoły Polaków, czyli Hannover 96 Artura Sobiecha oraz VfL Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego. Zabłysnął szczególnie napastnik “Die Roten”…

Hannover 96 rozgromił na swoim stadionie Fortunę Dusseldorf aż 6:1! Polski napastnik rozpoczął kanonadę bramek i zdobył swojego gola już w 5. minucie. Dwie minuty później wynik podwyższył Felix Klaus, a Sobiech tym razem zaliczył asystę. W pierwszej połowie gospodarze trafili jeszcze trzy razy za sprawą ponownie Klausa oraz dwukrotnie Martina Harnika. Fortuna odpowiedziała tylko raz. W 20. minucie honorowe trafienie zanotował Kevin Akpoguma.

Druga połowa również należała do Hannoveru, ale tym razem gospodarze strzelili tylko jedną bramkę. W 54. minucie wynik meczu ustalił Sebastian Maier. Na domiar złego dla gości w 77. minucie czerwoną kartę obejrzał 28-letni pomocnik, Lukas Schmitz. Pełne 90 minut zanotował Artur Sobiech, a także w barwach Fortuny, urodzony w Zabrzu Adam Bodzek.

Awans do 1/8 finału zanotowali też piłkarze VfL Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim w wyjściowej jedenastce. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, ale niestety nie zanotował ani asysty, ani bramki. Jedynego gola w meczu, w 49. minucie zdobył po asyście Paula Seguina doświadczony Mario Gomez.

Jeszcze dziś czeka nas spotkanie Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie oraz Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Bawarczycy na własnym stadionie podejmą Augsburg, z kolei BVB zmierzy się z Unionem Berlin.