Puchar Polski: Arka Gdynia lepsza od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualizacja: 22 wrz 2016, 21:21
22 wrz 2016, 19:51

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (2:0) w 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki zdobyli Abbott i Socha dla Arki oraz Stachurski dla KSZO.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po kilkunastu minutach przewaga gości była coraz bardziej widoczna. Zwieńczeniem dobrego okresu gry beniaminka Ekstraklasy była bramka, którą w 30. minucie zdobył Paweł Abbott. Napastnik zespołu z Gdyni pewnym strzałem z bliskiej odległości skutecznie wykończył składną akcję, w której udział brali także Socha i Siemaszko. Kilka minut przed końcem pierwszej części gry wynik na 0:2 podwyższył Socha, wykorzystując złe ustawienie obrony KSZO.

Po przerwie gospodarze grali zdecydowanie lepiej, chcąc szybko odrobić dwubramkową stratę. Często brakował jednak szczęścia i pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 75. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Michał Stachurski. Chwilę później powinno być 2:2, ale rzutu karnego na bramkę nie potrafił zamienić Łatkowski. Piłka po jego strzale zmierzała bardzo blisko słupka, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Steinbors.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arka Gdynia 1:2 (0:2)

KSZO Ostrowiec Św.: Wierzgacz – Ferens (46. Bełczowski), Stachurski, Gil, Mianowany (87. Burzyński), Kapsa, Pietrasiak, Czajkowski, Grunt (78. Persona), Łatkowski, Podstolak.

Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Sobieraj (C), Stolc, Wojowski – Błąd (80. Marcus), Mosiejko, Hofbauer (67. Marciniak), Yussuf, Siemaszko – Abbott (73. Szwoch).