Puchar Polski: Bez niespodzianki w Gołdapi. Arka pewnie pokonuje Romintę

26 lip 2016, 19:52

Rominta Gołdap nie sprawiła problemów Arce Gdynia, która strzelając cztery bramki awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

Starcie z czwartoligowcem było idealną okazją na przetestowanie nowych zawodników przez trenera Grzegorza Nicińskiego. W pierwszym składzie szansę na debiut w Arce dostali Pavels Steinbors, Damian Zbozień i Szymon Lewicki.

Goście od początku meczu chcieli pokazać, kto tu rządzi. Mieli sporo rzutów rożnych, a jeden z nich pomógł w strzeleniu pierwszej bramki. Dobre dośrodkowanie Wojowskiego dotarło do Marciniaka, a ten nogą wpakował piłkę do siatki. W 27. minucie Rashid zagrał w pole karne, a Siemaszko uderzył z woleja podwyższając na 2:0.

Druga połowa była potwierdzeniem dominacji ekstraklasowego beniaminka. Po godzinie gry Lewicki po podaniu Zbozienia po raz trzeci zmusił bramkarza Rominty do wyjmowania piłki z siatki. W 76. minucie Stolc po indywidualnej akcji podwyższył na 4:0. Honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Mościński. W 1/16 finału Arka Gdynia zmierzy się z Olimpią Zambrów.

Rominta Gołdap – Arka Gdynia 1:4 (0:2)

Marciniak 20′ , Siemaszko 27′, Lewicki 62′, 76′ Stolc, 90+1 Mościński

Rominta: Gąsiorowski – Mościński, Dyniszuk, Kamiński (60′ Sirant), Kułak, Koszycki, Piwko, Molski, Paszkowski, Waszkiewicz, Prusinowski

Arka: Steinbors – Zbozień, Stolc, Sobieraj, Wojowski – Błąd (73′ Marcjanik), Marciniak (63′ Szwoch), Mosiejko, Yussuff – Siemaszko (70′ Węsierski)- Lewicki

Żółta kartka: 51′ Wojowski, 81′ Mosiejko