Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Chojniczanki Chojnice w Bełchatowie!

Aktualizacja: 10 sie 2017, 16:20
9 sie 2017, 20:50

W 1/16 finału Pucharu Polski Chojniczanka Chojnice pewnie pokonała 3:0 GKS Bełchatów i tym samym zapewniła sobie awans do 1/8 finału PP gdzie zmierzy się z ekstraklasowiczem Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.
W pierwszej połowie tego spotkania bardzo dużo się działo, oba zespoły grają ciekawy ofensywny futbol, niestety dla kibiców zgromadzonych na GIEKSA Arenie nie oglądaliśmy bramek. O końcowym sukcesie klubu z Chojnic zadecydowała lepsza gra w drugiej połowie.

Pierwszą bardzo niebezpieczną sytuację w 8 minucie spotkania stworzyli przyjezdni, po błedzie golkipera GKS-u Arkadiusza Moczadło, który wyszedł z bramki i został ograny przez Jakuba Bąka. Pomocnik Chojniczanki mając przed sobą pustą bramkę postanowił zagrać do Jakuba Biskupa, który w sytuacji braku bramkarza na posterunku nie trafił w piłke.
Gospodarze odpowiedzieli w 15 minucie po bardzo dobrym dośrodkowaniu z lewego skrzydła przez Chwastka, piłka przeleciała nad Gielem i trafiła do Bartosiaka, który oddał strzał głową, ale Janukiewicz sparował piłkę nad poprzeczkę.
W 17 minucie Tomasz Boczek uderzył piłkę głową, a ona po jego strzale trafiła w słupek i została wybita przez jednego z obrońców GKS-u Bełchatów.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczął pierwszoligowiec, bardzo dobry strzał Jakuba Biskupa obronił Arkadiusz Moczadło.

Wynik spotkania w 55 minucie otworzył Tomasz Boczek, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego od Pawła Zawistowskiego.

Faulowany na własnej połowie Bartłomiej Bartosiak, ale sędzia z Lublina jest innego zdania. Z akcją poszła Chojniczanka i na prawej stronie boiska wbiegł TOMASZ MIKOŁAJCZAK, który pewnie wykończył akcję

W 72 minucie kolejna bramka dla gości strzelcem bramki Jacek Podgórski, który wykorzystał zagranie wzdłuż bramki oraz niefrasobliwość obrońcy klubu z Bełchatowa i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

GKS Bełchatów 0-3 Chojniczanka Chojnice
Tomasz Boczek 55, Tomasz Mikołajczak 61, Jacek Podgórski 72

GKS Bełchatów: 97. Arkadiusz Moczadło – 27 Łukasz Pietroń (81. 17 Marcin Ryszka), 5 Filip Kendzia, 14 Adrian Klepczyński, 21 Marcin Garuch – 2 Patryk Janasik, 20 Patryk Rachwał – 7 Bartłomiej Bartosiak (70. 11 Michał Ciarkowski), 10 Dawid Flaszka, 8 Robert Chwastek – 9 Piotr Giel (73. 6 Emile Thiakane)

Chojniczanka Chojnice: 24 Radosław Janukiewicz – 25 Wojciech Lisowski, 4 Michał Markowski, 11 Maciej Dampc, 15 Tomasz Boczek – 8 Jakub Biskup (55. 21 Emil Drozdowicz), 5 Paweł Zawistowski – 14 Krzysztof Danielewicz, 18 Jakub Bąk (64. 23 Jacek Podgórski, 7 Rafał Grzelak – 17 Tomasz Mikołajczak (71. 16 Krzysztof Drzazga)

Żółte kartki: Flaszka, Pietroń, Garuch, Bartosiak – Mikołajczak, Danielewicz, Grzelak

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)