Puchar Polski: Spacerek Pogoni i niespodzianka w Jastrzębiu

10 sie 2016, 20:12

W dniu dzisiejszym do rywalizacji o awans do 1/8 finału Pucharu Polski przystąpiły kolejne zespoły. Także i tym razem nie obyło się bez niespodziewanych rozstrzygnięć.

O godzinie 17:00 do rywalizacji o kolejną rundę krajowego pucharu przystąpiła jedna z najniżej notowanych zespołów tej edycji Pucharu Polski – III-ligowe GKS Jastrzębie. Początek meczu w ogóle nie zapowiadał jakiegokolwiek sensacyjnego wyniku. Już w 1. minucie cios wyprowadził Radomiak Radom – rywal zespołu z Jastrzębia, a konkretnie Kamil Cupirak. Gospodarze jednak nie załamali się i walczyli dalej. Szybko udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Piotra Pacholskiego, a 10 minut przed przerwą gracze III-ligowego zespołu niespodziewanie objęli prowadzenie.

Po przerwie gra się bardzo zaostrzyła, aż dziwne, że arbiter tego spotkania nie sięgnął po czerwony kartonik. W przeciągu 90 minut sędzia 9 razy karał zawodników żółtymi kartkami. Mimo ciągłych prób gracze Radomiaka nie odrobili strat i pożegnali się z Pucharem Polski już na etapie 1/16 finału. Rywalem GKS Jastrzębia w następnej fazie będzie Górnik Łęczna

Wynik końcowy: 2:1

W równocześnie rozgrywanym spotkaniu KKS Kalisz podejmował na własnym boisku faworyzowaną Pogoń Szczecin. Tutaj już sensacji nie było. Zespół z Ekstraklasy od początku kontrolował przebieg spotkania szybko pozbawiając gości nadziei na pozytywny wynik. Strzelanie w 14. minucie rozpoczął Łukasz Zwoliński, który po dłuższej przerwie w zdobywaniu goli wreszcie się odblokował. Przed przerwą bramkę na 2:0 dla gości zdobył Bułgar – Spas Delev.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Przewaga szczecinian nie podlegała dyskusji, co szybko trzecim golem potwierdził znowu Łukasz Zwoliński, a w 88. minucie “kropkę nad i” postawił Gracjan Jaroch. Pogoń ostatecznie bez żadnych problemów awansowała do kolejnej fazy tych rozgrywek. Kolejnym rywalem “Portowców” będzie Jagiellonia, która wczoraj pokonała Cracovię 1:0.

Wynik końcowy 0:4