Puchar Polski: Szalona końcówka w Bełchatowie, zwycięstwo GKS-u! [Skrót spotkania]

Aktualizacja: 23 lip 2017, 16:46
22 lip 2017, 22:35

Emocjonująca końcówka z happy endem dała piłkarzom PGE GKS Bełchatów awans do 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Bełchatowianie pokonali w regulaminowym czasie gry pierwszoligowe Wigry Suwałki 2:1 (0:0).

Aż do 88. minuty kazali czekać kibicom na GIEKSA Arenie piłkarze obu drużyn na pierwszą bramkę. Jednak sposób jej zdobycia całkowicie zrekompensował ten czas oczekiwania. Stratę jednego z suwalskich zawodników przejął Łukasz Pietroń, który przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, dośrodkował na dalszy słupek, gdzie zza obrońców wybiegł Dawid Flaszka i dokładając nogę skierował piłkę do siatki.
Dwie minuty później goście wyrównali, po tym jak nieforutnna interwencja Adriana Klepczyńskiego zakończyła się bramką samobójczą. Kilkadziesiąt sekund później Emile Thiakane dośrodkował wprost na głowę Piotra Giela, któremu pozostało już jedynie dopełnić formalności i wpaść w objęcia kolegów z zespołu.
Przez całe spotkanie bełchatowianie nie odstawali sportowo od przeciwnika z wyższej klasy rozgrywkowej, dzięki czemu awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski.

PGE GKS Bełchatów – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
Dawid Flaszka 88., Piotr Giel 90. – Adrian Klepczyński 90. (samobójcza)

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Marcin Garuch – Michał Ciarkowski (70. Piotr Giel), Patryk Rachwał (9. Patryk Janasik), Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Paweł Olszewski, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Artur Bogusz – Mariusz Rybicki, Robert Obst (46. Patryk Sokołowski), Mateusz Radecki, Damian Gąska, Krzysztof Wołkowicz – Patryk Klimala (64. Karol Mackiewicz).

Żółte kartki: Klepczyński, Janasik (PGE GKS) – Wołkowicz, Obst, Radecki, Bogusz (Wigry)
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)