Puchar Polski: Trefl awansuje do półfinału!

10 sty 2018, 20:28

W hali w Nysie w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą miejscowy AZS PWSZ Stal Nysa z Treflem Gdańsk. Bez większych problemów zwycięsko wyszli z pojedynku zawodnicy z PlusLigi.

Pierwszą partię zespoły rozpoczęły od wyrównanej walki, jednak to goście uzyskali pierwsi prowadzenie (7:10). W dalszej części ekipa gospodarzy wyraźnie w wielu elementach była słabsza od Trefla. Goście w końcówce mieli aż sześć oczek przewagi (11:17). Do końca seta widać było wyższość zespołu z PlusLigi, ostatnia piłkę skończył Schulz

Drugi set znów od skuteczniejszych zagrań rozpoczęli goście, szybko wyszli na czteropunktową zaliczkę (2:6). Gospodarze i w tej partii nie mieli zbytnio argumentów aby przeciwstawić się Treflowi. Ekipa z PlusLigi uzyskała pięć oczek przewagi (12:17) i widać było że gospodarze są znacznie słabszą ekipą. Wynik w końcówce tylko to potwierdził, ekipa z gdańska pewnie zwyciężyła i objęła prowadzenie w całym spotkaniu.

Trzecia odsłona od początku nie zapowiadała walki. Trefl szybko uzyskał prowadzenie (4:5) i w dalszej części tylko je powiększył. Ale gospodarze zerwali się w końcówce do walki i doprowadzili do remisu (20:20). Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca, ale to zawodnicy Trefla zagrali skuteczniej, zwyciężyli i awansowali do półfinału Pucharu Polski.

AZS Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:24, 24:26)

MVP: Mateusz Mika

AZS Stal Nysa:Bukowski, Nożewski, Rawiak, Olczyk, Piotrowski, Wolański, Bonisławski oraz Szymeczko, Owczarz, Lubaczewski, Kramer i Woroniecki

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Sanders, Schulz, Szalpuk, Mika, Olenderek oraz Niemiec, Kozłowski, Gunter, Ferens  (4) i Jakubiszak