Trzy punkty jadą do Gdańska!

8 paź 2017, 18:59

Można powiedzieć, że spotkanie w Zawierciu było niemal od początku do samego końca zdominowane przez podopiecznych trenera Anastasiego, bowiem swoje starcie z beniaminkiem zakończyli pewnie w trzech setach.

Mecz świetnie rozpoczęła drużyna przyjezdnych, której już po kilku minutach udało się wypracować pewną przewagę nad beniaminkiem Plusligi (3:8). Zawiercie w pogoni za rywalem w końcu nie wytrzymali tempa narzuconego przez gdańszczan, dzięki czemu przyjezdni błyskawicznie zapewnili sobie aż dziesięciopunktową przewagę, która znacznie przybliżyła ich do wygranej w tej partii (9:19). Zgodnie z przewidywaniami Trefl nie dał już sobie odebrać zwycięstwa w tym secie, kończąc go świetnym atakiem Schulza (12:25).

Zawiercie kolejną część meczu rozpoczęła nieco pewniej, co uradowało kibiców zgromadzonych w miejscowej hali (6:6). Ta odsłona spotkania była zdecydowanie dużo bardziej zacięta, bowiem z minuty na minutę coraz trudniej było wskazać faworyta (14:14). Ekipa gości jednak wykazała się większą wytrzymałością niż beniaminek i ponownie zaczęli dominować na boisku (16:21). Ostatecznie po nieudanej zagrywce Swodczyka Zawiercie przegrało również i tę partię (19:25).

Trzecia część tego spotkania była jedyną szansą gospodarzy na uratowanie się przed porażką. Set rozpoczęli całkiem przyzwoicie (11:11), a kilka minut później udało im się nawet wyjść na prowadzenie (18:17). Z każdą udaną akcją nabierali coraz więcej pewności siebie (21:20). W końcówce jednak po drobnym potknięciu ich gra stawała się coraz bardziej nerwowa, co postanowili wykorzystać goście (23:23). Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Anastasiego, którzy tym samym zabrali do Gdańska kolejne, cenne punkty (24:26).

MVP: Mateusz Mika

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Akala, Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Kaczorowski, Andrzejewski, Bociek, Popik, Pająk, Patak, Koga

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Ferens, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, Szalpuk, Mika, Kozłowski, Tomczak, Majcherski, Olenderek