Punkty zostają w Muszynie

9 gru 2017, 18:47

W ramach 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka Muszyna podejmował Legionovię Legionowo. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń, jednak w następnej odsłonie przyjezdne poderwały się do walki i grały jak z nut wygrywając do 14. Ni udało im się utrzymać tej skuteczności w czwartej partii i ostatecznie pełna pula punktów została w Muszynie.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, zyskując bezpieczną, czteropunktową przewagę (4:0). Pomimo wielkich chęci, przyjezdnym nie udało się wyrównać wyniku. Siatkarki z Muszyny grały zbyt skutecznie (11:7). Po zagrywce Moniki Bociek Polski Cukier miał już osiem “oczek” więcej niż rywale i wszystko wskazywało na to, że zakończy tę partię na swoją korzyść (18:10). Końcówka była tylko formalnością, po kolejnej udanej akcji Bociek gospodynie mogły cieszyć się  wygranej 25:19.

Początek drugiej odsłony wyglądał zupełnie inaczej – tym razem zespoły szły łeb w łeb (2:2, 6:6). Dopiero od stanu 13:10 gospodyniom udało się utrzymać skromną przewagę. Gra toczyła się dalej, a ten niewielki dystans punktowy utrzymywał się (16:13). Set zbliżał się ku końcowi i to był ostatni moment dla siatkarek z Legionowa, aby poderwać się do walki i odmienić losy partii. Zawodniczki z Muszyny jednak okazały się bardzo zdeterminowane, nie pozwoliły przeciwniczkom na żaden ruch i szybko zakończyły set (25:20).

Podopieczne Piotra Olenderka nie zamierzały odpuszczać i już od samego początku trzeciej partii trzymały się blisko gospodyń (3:3, 7:7). Ostatecznie udało im się wyjść na prowadzenie (10:13). Gospodynie były zupełnie rozbite, nagle straciły całą skuteczność i mogły tylko obserwować jak rywalki zdobywają kolejne “oczka” (12:22). Trzeci set zakończył się wynikiem 25:14 dla siatkarek z legionowa. Przyjezdne odrodziły się we wspaniały sposób po dwóch przegranych setach i tym samym przedłużyły swoje szanse w spotkaniu.

Poirytowane siatkarki Polskiego Cukru rozpoczęły kolejną partię z wysokiego “C” (10:3), Legionowianki wyraźnie nie spodziewały się takiej zmiany w grze rywalek, w porównaniu do poprzedniej odsłony (12:6). Pomimo interwencji trenera Olenderka, jego zawodniczki w dalszym ciągu musiały gonić zespół z Muszyny (15:9). Wszystko wskazywało na to, że przyjezdne nie dadzą już rady poderwać się do walki i trzy punkty padną łupem gospodyń (22:15). Spotkanie zakończył autowy atak Małgorzaty Jasek (25:17).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)

MVP: Danica Radenković

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Lis, Bociek, Bałdyga, Karakasheva, Portalska, Medyńska

Legionovia Legionowo: Jasek, Pacak, Damaske, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Mielczarek, Adamek, Korabiec