Trzy punkty zostają w Olsztynie!

25 mar 2017, 16:40

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podjął na swoim boisku Cuprum Lubin.

Początek pierwszej partii lepiej zaczął się dla drużyny przyjezdnej (1:4). As serwisowy Pawła Woickiego przybliżył olsztynian do wyrównania wyniku (6:7). Przewaga wypracowana na początku seta przez lubinian, została powiększona o kilka “oczek” (9:14). Siedem punktów starty na koncie AZS-u (13:20). Błędy własne oraz bardzo słabe przyjęcie spowodowało zmiany na pozycji u gospodarzy (17:23). Ostatecznie Cuprum Lubin nie dał wydrzeć sobie przewagi i to oni obieli prowadzenie w całym spotkaniu 17:25.

Druga odsłona meczu zaczęła się dość wyrównanie (2:2). Dobra zagrywka Wojciecha Włodarczyka sprawiła spore problemy drużynie przeciwnej (6:3). Tym razem to sześć punktów przewagi ulokowało się na koncie gospodarzy, którzy skutecznymi blokami uprzykrzali życie gościom (12:6). Seria nieudanych zagrywek z obu stron (18:11). Błędy własne nie pomagały lubinianom w wyrównaniu wyniku (22:11). Partia druga stała się lustrzanym odbiciem pierwszego seta zmagań, tym razem to zawodnicy z Olsztyna zdołali wygrać i wyrównać stan meczu 25:17.

Po 10-minutowej przerwie w rewelacyjnej formie byli gospodarze (0:5). Szybkie odrobienie strat dla gości (8:5). Cztery punkty przewagi umocniły się na koncie olsztynian po doskonałej serii ataków (13:9). Doskonałe odblokowanie się zawodników z Cuprum Lubin pozwolił im odrobić starty (17:16). Kolejna znakomita seria zagrywek w wykonaniu Wojciecha Włodarczyka powiększyła prowadzenie jego drużny (21:16). AZS wygrał kolejnego seta tym samym uzyskując prowadzenie w spotkaniu 25:21.

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla olsztynian (3:1). Doskonałe wyrównanie stanu partii (6:6). Gra punkt za punkt ukazała więcej zaciętości spotkania (11:11). Mocne ataki i nabicia na blok, zostały mottem przewodnim czwartego seta (16:16). Dwupunktowa przewaga zagościła na koncie gości (18:20). Wyrównanie AZS-u dało im punkt przewagi (22:21). Ostatecznie cały mecz wygrali olsztynianie 25:23.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:23)

MVP: Paweł Woicki

Indykpol ASZ Olsztyn: Hadrava, Pliński, Kochanowski, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Boehme, Gunia, Koumentakis, Łomacz, Rusek