W Radomiu bez niespodzianki

20 sty 2017, 20:06

W 19. kolejce PlusLigi Cerrad Czarni Radom podjęli na swoim boisku MKS Będzin. Ze spotkania, według oczekiwać ekspertów, zwycięsko wyszli gospodarze.

Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla zawodników przyjezdnych (1:3), jednak nie trzeba było długo czekać aby to gospodarze wyszli na prowadzenie (6:4). Pięć punktów przewagi umocniło się na koncie radomian po asie serwisowym Tomasza Fornala (11:6). Będzinianie szybko zareagowali i po serii dobrych ataków odrobili straty (13:13). Wyrównana gra z obu stron, dawała kibicom wspaniałe widowisko (18:17). Punktowy blok w wykonaniu Wojciecha Żalińskiego powiększył przewagę jego zespołu (21:18).  Mimo wyrównanej walki ostatecznie to gospodarze wygrali tą odsłonę 25:22.

Początek seta drugiego lepiej zaczął się dla zespołu z Radomia (3:0). As serwisowy Davida Smitha powiększył przewagę gospodarzy (6:2). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, przyjezdni zaczęli stopniowo odrabiać straty (10:8). Radomianie szybko odzyskali kontrolę nad sytuacją i wypracowali sobie wysoką przewagę (15:9). Błędy własne gości, dały darmowe punkty przeciwnikom (22:17). Seta w widowiskowy sposób zakończył as serwisowy ze strony Cerradu Czarnych 25:18.

Na początku trzeciej odsłony skuteczniejsi byli radomianie (2:0). Goście szybko wyrównali wynik a chwilę potem po raz pierwszy w całym spotkaniu wyszli na prowadzenie (5:6). Zespoły zaczęły grac w ścisłym kontakcie punktowym (9:10), jednak będzinianie ponownie zaczęli “odbiegać” (9:13). Przyjezdnym udało się utrzymać przewagę (13:17) i prowadzili aż do końca partii (19:24). Set zakończył się przy stanie 22:25.

Czwarty set rozpoczął się wyrównanie (2:2). Drużyny grały punkt za punkt (5:5), żadna z nich nie mogła wypracować wyższego prowadzenia (10:10). Szala przechylała się raz na jedna, raz na drugą stronę (15:15). Radomianie zdobyli dwa punkty przewagi po asie serwisowym Emanuela Kohuta (18:16), w końcówce seta punktowy blok dołożył David Smith (21:18). Trener MKS-u poprosił o czas dla swojej drużyny, jednak nie pomogło to przyjezdnym (23:19). Ostatni punkt w spotkaniu zdobyli blokiem Tomasz Fornal i Emanuel Kohut (25:23).

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:23)

MVP: Michał Kędzierski

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Smith, Kohut, Fornal, Watten, Wiese, Ostrowski, Ziobrowski, Gonciarz

MKS Będzin: Waliński, Woch, Kozub, Ratajczak, Jordanow, Araujo, Potera, Piotrowski, Seif, Peszko, Rejno, Russell