Radwańska z Janowiczem pokonali Wielką Brytanię i są blisko awansu do finału Pucharu Hopmana!

7 sty 2015, 11:37

Reprezentacja Polski pokonała reprezentację Wielkiej Brytanii w drugim meczu grupowym podczas Pucharu Hopmana rozgrywanego w australijskim Perth. Para Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz okazali się lepsi od Andy’ego Murraya i Heather Watson wygrywając 2:1.

W pierwszym meczu singlowym Radwańska zmierzyła się z Watson. Od początku meczu to Polka była stroną dominującą i szybko objęła prowadzenie 4:1. W dalszej części seta zawodniczki wygrywały swoje podania i partia zakończyła się zwycięstwem Polki 6:3. Drugi set przebiegał jeszcze bardziej wyraźnie pod dyktando najlepszej polskiej tenisistki, która oddała rywalce zaledwie jednego gema. Radwańska wygrała 6:3 6:1 i zdobyła pierwszy punkt dla Polski.

W meczu singlowym mężczyzn doszło do kolejnego meczu Jerzego Janowicza a Andym Murrayem. Do tej pory Polak wygrał tylko raz, podczas pamiętnego turnieju w hali Bercy w Paryżu, gdzie dotarł później aż do finału. Początek dzisiejszego meczu zaczął się znakomicie dla Janowicza, który od razu przełamał Murraya i prowadził 2:0. W dalszej części seta to Szkot okazał się zdecydowanie lepszy. Polak nie wygrał już zadnego gema w tym secie i przegrał go 2:6. W drugim secie Murray szybko objął prowadzenie 3:0 i utrzymywał przewagę do końca seta wygrywając 6:4. To zwycięstwo oznaczało, że o losach pojedynku zadecyduje mikst.

Brytyjczycy po raz drugi w tym turnieju rozgrywali decydujący mecz mikstowy. W pierwszym swoim występie w Perth ograli w ten sposób Francuzów. Tym razem to jednak Polacy okazali się lepsi. Para Radwańska/Janowicz wygrała z duetem Watson/Murray 6:4 6:4.

Dzięki zwycięstwu Polacy są już bardzo blisko awansu do finału nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych. W piątkowy poranek zmierzą się z francuską parą Alize Cornet/Benoit Paire. Przy dobrym układzie pozostałych spotkań nawet przegrywając ostatni mecz Polska może awansować do finału.

Puchar Hopmana: Polska – Wielka Brytania 2:1

Radwańska – Watson 6:3 6:1

Janowicz – Murray 2:6 4:6

Radwańska/Janowicz – Watson/Murray 6:4 6:4