Raw Air: Stoch dziś na 6 lokacie, zawody wygrywa Tande!

11 mar 2018, 16:08

Dziś odbyły się kolejne zawody zaliczane do norweskiego cyklu Raw Air. Kamil Stoch, który prowadził po pierwszej kolejce, ostatecznie zajął 6 lokatę. Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Norweg Daniel Andre Tande, ale Polak nadal prowadzi w cyklu Raw Air.

Po I rundzie rywalizacji w konkursie indywidualnym PŚ w Oslo liderem był nasz reprezentant Kamil Stoch. Polak poleciał aż na 138 metry i miał 5 punktów przewagi nad Stefanem Kraftem. Austriak poszybował na 129,5 metra, ale miał o kilka mniej punktów odjęte za wiatr. Na trzecim miejscu I serię zakończył kolejny z Austriaków Michael Hayboeck. 11 lokatę po pierwszej kolejce zajmował Dawid Kubacki, 17 był Jakub Wolny. Na 20 miejscu I serie ukończył Piotr Żyła. Niestety do drugiej rundy nie awansował Stefan Hula.

Jeden z głównych rywali naszego mistrza Kamila Stocha do zwycięstwa w Raw Air – Robert Johansson był dopiero 5. Pierwsza seria rozgrywana była 12 oraz 13 belki startowej.

W II kolejce jako pierwszy z naszych reprezentantów na belce pojawił się Piotr Żyła. Polak lądował na 125,5 m. Kolejnym z Polaków był Jakub Wolny, Jakub poleciał na 123,5 metra i zajął ostatecznie 22 lokatę. Dawid Kubacki, który po I kolejce zajmował 11 lokatę, w II rundzie skoczył tylko na 116 metr i zaliczył duży spadek w klasyfikacji. Oczywiście I serię kończył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał tylko 119 metrów i po II kolejce zajął 6 lokatę.

W II rundzie świetną próbę oddał Johann Andre Forfang. Norweg osiągnął 134,5 metra i zaliczył dość duży awans. Dobry skok w II kolejce oddali także i dwaj Austriacy, Hayboeck oraz Stefan Kraft. Obaj Austriacy znaleźli się na podium. Całe zawody dość sensacyjnie wygrał Norweg Daniel Andre Tande, który poszybował na 132 metry. II seria rozgrywana była z 11 oraz 12 belki startowej.