Raw Air: Stoch triumfuję po raz 29 w karierze!

15 mar 2018, 18:48

Kamil Stoch w niezwykłym stylu wygrywa po raz 29 w swojej karierze. Polak dziś w pierwszej serii po skokach na 146 oraz 141 wyprzedził drugiego dziś Austriaka Stefana Krafta. Trzykrotny mistrz ustanowił tym samym nowy rekord skoczni i umocnił się na pozycji lidera cyklu Raw Air.

Pierwsza seria była rozgrywana w znakomitych dla zawodników warunkach. Mimo ustawionego dość nisko rozbiegu, zawodnicy uzyskiwali świetne odległości. Wydawało się, że 145,5 metra Roberta Johanssona z 2 belki startowej będzie nie do pobicia. Jednak nasz trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch startujący z obniżonego na 1 belkę poprawił jeszcze odległość Norwega. Polak poszybował na 146 m i ustanowił nowy rekord skoczni w Trondheim. Trzeci po pierwszej kolejce był Austriak Stefan Kraft.

8 lokatę po pierwszej serii zajmował Dawid Kubacki, który osiągnął 135,5 metra. Na 11 miejscu znalazł się Maciej Kot, 14 pozycję zajmował Piotr Żyła. Na 17 pozycji I serie ukończył Stefan Hula, a 27 był Jakub Wolny.

W II serii konkursowej swoją świetną dyspozycję potwierdził nasz trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch. Polak w drugiej próbie osiągnął 141 metrów i wyprzedził o 17 punktów drugiego dziś  Stefana Krafta. Austriak poleciał w drugiej kolejce na 138 metra. Trzecią pozycję ostatecznie dziś zajął reprezentant gospodarzy Robert Johansson.

Na 9 lokacie konkurs ukończył Dawid Kubacki, po skoku na 136,5 metra. 11 lokatę zajął kolejny biało-czerwony, czyli Stefan Hula. Tuż za Stefanem znalazł się Piotr Żyła. Na 16 miejscu zawody ukończył Maciej Kot, a 28 pozycję zajął Jaku Wolny.