Radwańska poległa w półfinale- zapis relacji

9 lip 2015, 15:21

Agnieszka Radwańska staje dzisiaj przed olbrzymią szansą na awans do finału Wimbledonu. Na jej drodze stanie rewelacyjna Hiszpanka Garbine Muguruza. Początek meczu już o godzinie 14.

(13) Agnieszka Radwańska- (20) Garbine Muguruza 1-2

16.12 Dziękujemy, że byliście z nami. Do usłyszenia, przy okazji kolejnych tenisowych relacji.
16.11 To już koniec naszych marzeń, a przede wszystkim marzeń Agnieszki Radwańskiej. Dziękujemy za wspaniałe emocje i liczmy na kolejne udane występy.
16.10 Hiszpanka niezwykle szczęśliwa, teraz czeka na lepszą ze spotkania S.Williams-Sharapova, które rozpocznie się za chwilę.
3-6 KONIEC Niesamowite, cóż za błąd taktyczny Radwańskiej! Po dwóch niewykorzystanych break-pointach Polka przy stanie równowagi przerwała grę i poprosiła o challenge. Piłka jednak weszła w kort i Muguruza zdobyła okazję do zakończenia meczu. Hiszpanka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i awansowała do finału Wimbledonu.
3-5 Polka cały czas w grze. Dwa razy Hiszpanka była 2 piłki od meczu, ale Radwańska się nie zdenerwowała i pewnie wykończyła swojego gema serwisowego. Teraz koniecznie trzeba przełamać Hiszpankę!
2-5 Serwisy znacznie ułatwiają zdobywanie punktów Hiszpance. Wymiany są coraz bardziej emocjonujące, dużo dzieje się na korcie, kibice z pewnością nie mogą narzekać. Nas jednak martwi, że Muguruza jest 4 punkty od pokonania Polki i awansu do finału Wimbledonu.
2-4 Zawodziło podanie Polkę. Muguruza nie miała problemów z returnami. Niestety Muguruza jest teraz na fali, ciężko będzie ją powstrzymać.
2-3 Najdłuższy gem w meczu! Muguruza nie wystrzegała się prostych błędów, ale zmobilizowała się na koniec i zagrała perfekcyjnie. Po raz kolejny udowodniła, że jej bardzo mocną bronią jest serwis. Może liczyć na własne podanie w kluczowych momentach.
2-2 Niesamowicie w defensywie gra Radwańska. Przebija tak długo aż Muguruza popełni błąd. Polka popisała się niebywałą techniką przy ostatnim punkcie. Jej zagranie wzdłuż siatki to był prawdziwy majstersztyk. Miejmy nadzieję, że Polce wystarczy sił.
1-2 Hiszpanka przeplata świetne zagrania z prostymi błędami. Radwańska daje z siebie wszystko, jak oszalała biega za linią końcową. Tym razem nie udało się przełamać, Hiszpanka wygrywa swojego gema serwisowego do 30. Mecz bardzo się wyrównał.
1-1 Co tam się dzieje!? Hiszpanka postawiła wszystko na jedną kartę, zaczęła ryzykować i przyniosło to skutek. Passa Radwńskiej przerwana. Muguruza wygrywa przy serwisie krakowianki do 15.
1-0 Cuda, cuda w Londynie. Polka wygrywa 6. gema z rzędu. Przełamuje na początku trzeciego seta rywalkę! Gra jak z nut, cały czas wystrzega się błędów, a Muguruza zaczyna się gubić. Hiszpanka nie może zrozumieć jak mogła wypuścić swoją okazję z rąk, przecież przed chwilą prowadziła 3-1 w drugim secie.
6-3 JEEEEEST. RADWAŃSKA WYGRYWA DRUGIEGO SETA!!! Polce wychodzi teraz wszystko, nie popełnia błędów, z optymizmem coraz częściej chodzi do siatki. Muguruza jest zupełnie zaskoczona metamorfozą Radwańskiej i nie wie jak zareagować na zmianę sytuacji, zaczyna popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Polka o 6 gemów od finału Wimbledonu!
5-3 Czwarty gem z rzędu dla Polki!!! Radwańska jak w transie, przebija jak maszyna. Muguruza zdobywa punkty tylko dzięki serwisowi, jeśli dochodzi do wymian nie ma z Polką szans. Radwańska gra piekielnie dokładnie.
4-3 Agnieszka wychodzi na prowadzenie po raz pierwszy w tym meczu. Radwańska przestała od pewnego momentu popełniać błędy. Muguruza posłała dwa wygrywające forhandy, ale nawet one nie pozwoliły na wydarcie Polce zwycięstwa w siódmym gemie drugiego seta. To najlepszy okres gry Polki dzisiaj.
3-3 Cud! Trzy proste błędy popełnia Muguruza. Trzeba skorzystać z prezentu, który dała rywalka i wreszcie wyjść na prowadzenie w tym secie. Trzeba wykorzystać mini-kryzys Muguruzy.
2-3 Wytrzymała presję Polka, przegrywała już 15-30, Muguruza świetnie returnowała, ale udało się wyjść z tarapatów. Cały czas podejmuje jednak bardzo mało ryzyka, a jeśli nie chce żeby ten mecz zaraz się zakończył trzeba będzie je podjąć. Hiszpanka wciąż prowadzi z przewagą przełamania.
1-3 Bolą długie wymiany, które kończą się niewymuszonym błędem Agnieszki. Później Muguruza posłała 3 asy i jest gem wygrany na sucho przez Hiszpankę.
1-2 Gemy na razie układają się identycznie jak w secie w pierwszym. Wydaje się jednak, że w mały dołek wpadła Hiszpanka. Po raz pierwszy nie wygrała ani jednego punktu w gemie. Może to początek jakiegoś nowego rozdania w dzisiejszym meczu.
0-2 Polka prowadziła już 30-0 przy serwisie rywalki, ale wtedy przytrafiły się jej dwa proste błędy. Muguruza dołożyła dobry serwis i wygrywający back-hand i wyszła na dwugemowe prowadzenie.
0-1 Radwańska od razu jest zrzucana do defensywy. Muguruza posyłając piłki na końcową linię od razu ustawia sobie grę. Serwis Polki nie jest dla niej żadnym problem, dlatego od samego początku wymian osiąga przewagę. Od przełamania rozpoczął się drugi set.
2-6 Wszystko na korcie widzi Muguruza. Jeśli Radwańska odsłoni jakąś stronę to od razu dostaje tam piłkę. Dodatkowo Polka wciąż nie może znaleźć recepty na pierwszy serwis rywalki. Miejmy nadzieję, że w drugim secie Radwańska częściej będzie podejmowała ryzyko, a Hiszpanka zacznie popełniać więcej błędów.
2-5 Hiszpanka nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Muguruza pokazała ludzką twarz i popełniła kilka prostszych błędów. Za chwilę będzie serwowała po to, aby wygrać pierwszego seta. Sytuacja Polki wciąż beznadziejna.
1-5 Ależ mądrze serwuje Hiszpanka. Jeśli serwis nie przynosi efektów to wdaje się z Polką w długie wymiany, które kończy bardzo efektownymi winnerami z linii końcowej. Polka wygląda na bezradną, mecz jest bardzo jednostronny.
1-4 Zaskakujące długie wymiany w gemach serwisowych Agnieszki. Hiszpanka jest bardzo cierpliwa i o dziwo regularna. Na tyle, że jako pierwsza błędy popełnia Polka. Po nieudanym skrócie Polka przegrywa kolejnego gema przy własnym podaniu. Nie wygląda to na razie dobrze z naszej strony.
1-3 Problemy ma Polka z pierwszym serwisem Hiszpanki, returny wracają bardzo krótkie. Musi ten element ulec poprawie, jeśli Radwańska myśli o odrobieniu strat w tym secie.
1-2 Wreszcie nieco odważniej Polka, pojawił się nawet back-hand po linii. Hiszpanka jednak świetnie returnuje, w ogólnie nie widać po niej zdenerwowania. Kolejnego break-pointa musiała bronić Polka, na szczęście wtedy pojawiły się fantastyczne serwisy i udało się wygrać pierwszego gema.
0-2 Hiszpanka cały czas ma inicjatywę. Polka biega, walczy, ale po którymś zagraniu wreszcie jest spóźniona i nie jest w stanie celnie odegrać. Gem przegrany do 30.
0-1 Źle funkcjonował serwis Agnieszki Radwańskiej na początku spotkania. Długie wymiany na początek, jakby zawodniczki chciały się jeszcze trochę rozgrzać. Hiszpanka gra bardzo głęboko co sprawia problemy Radwańskiej. Za drugą okazją przełamuje Polkę
0-0 Zaczynamy!
14.09 Obie Panie posyłają już rozgrzewkowe sewrwisy, to jasny znak. Za chwilę zaczniemy wraz z Agnieszką walkę o finał wielkiego szlema.
14.07 Dawid Olejniczak przypomina, że Polka nie powinna być zbyt pasywna. Faktycznie, to może być klucz do zwycięstwa w dzisiejszym pojedynku.
14.06 Gramy przy otwartym dachu, w Londynie panuje piękna, słoneczna pogoda.
14.05 Panie zaczęły rozgrzewkę. Agnieszka Radwańska do tej pory straciła jednego seta, w ćwierćfinałowym pojedynku z Madison Keys. Hiszpanka przegrała dwie partie, z Lucic-Baroni oraz Kerber. Nikomu jednak sił nie powinno zabraknąć.
14.03 Kto będzie górą? Ciężko przewidzieć, zdania są podzielone. Za Polką przemawia doświadczenie, za Hiszpanką ofensywny styl gry, który przy małej liczbie niewymuszonych błędów jest bardzo groźny. Obie zawodniczki już na korcie.
13.58 Panie i Panowie za chwilę startujemy. Zawodniczki wyjdą na kort centralny o godzinie 14. Deszcz nam nie grozi, ponieważ Anglicy dysponują zasuwanym dachem, który w razie opadów szybko zostanie zasunięty i gra będzie kontynuowana.
13.56 Osiągnięty półfinał będzie rankingową trampoliną dla obu zawodniczek. Radwańska przesunie się co najmniej na 7. miejsce, a Muguruza na najwyższe w swojej karierze miejsce numer 14.
13.54 Przewagą Polki powinno być również to, że mecz zostanie rozegrany na trawie. Na tej nawierzchni jeszcze nigdy nie mierzyły się ze sobą, jednak Hiszpance do tej pory na trawie nie wiodło się zbyt dobrze.
13.52 Ostatni mecz w Dubaju wygrała Muguruza 6-4 6-2. Należy jednak pamiętać, że wtedy Polka znajdowała się w znacznie gorszej dyspozycji niż obecnie.
13.50 Radwańska grała z Muguruzą do tej pory cztery razy. Dwa pierwsze spotkania padły łupem Polki, dwa kolejne miały miejsce w trwającym sezonie i w tych lepsza była dzisiejsza przeciwniczka naszej najlepszej tenisistki.
13.45 Mało kto spodziewał się Hiszpanki w tak zaawansowanej fazie turnieju. To dopiero jej trzeci start na wimbledońskiej trawie. W 2013 roku przegrała w drugiej rundzie, a w zeszłym roku przegrała już w swoim pierwszym meczu.
13.42 Słów kilka o dzisiejszej przeciwniczce Radwańskiej. Będzie nią urodzona w Caracas (Wenezuela), lecz reprezentująca Hiszpanię Garbine Muguruza. W Londynie rozstawiona jest z numerem 20. W drodze do finału pokonała mi.in Carolinę Wozniacką oraz Andżelikę Kerber.
13.39 To właśnie w sobotę zostanie rozegrany finał singla pań.
13.37 Gdyby Agnieszce udało się dzisiaj wygrać dopiero po raz trzeci w historii cieszylibyśmy się z obecności reprezentantki Polski w finale Wimbledonu. Oprócz wspomnianego roku 2012, w 1937 r. do finału awansowała Jadwiga Jędrzejowska, jednak również nie dała rady wygrać, obyśmy w sobotę mogli powiedzieć ,,do trzech razy sztuka”.
13.33 Przypomnijmy, że Polka grała już w finale Wimbledonu w roku 2012. Wówczas przegrała 1-2 z Sereną Williams, która dzisiaj w drugim półfinale zmierzy się z Marią Sharapovą