Remis Legii w drugim meczu towarzyskim

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:20
20 sty 2017, 18:59

Legia Warszawa po porażce 1:2 z Arminią Bielefeld tym razem zremisowała bezbramkowo z piątą drużyną szwajcarskiej ekstraklasy, Grasshoppers Zurych. Mecz odbywał się na zgrupowaniu obu ekip w hiszpańskim Benibormie.

Trener mistrzów Polski, Jacek Magiera po raz kolejny dał szansę 22 zawodnikom i wystawił dwie różne jedenastki w dwóch połowach. W pierwszej połowie mogliśmy oglądać pierwszy “garnitur” Legii, ale serca kibiców mogły zadrżeć kiedy już po 8 minutach plac gry opuścił lider Wojskowych, Vadis Odjidja-Ofoe. Jego miejsce zajął młodziutki Sebastian Szymański. Z pierwszych diagnoz wynika, że po starciu z jednym z rywali Belg doznał drobnego urazu, ale w związku z jego problemami sprzed kilku dni trenerzy zdecydowali się nie ryzykować pogłębieniem kontuzji.

W pierwszej połowie to Legia prezentowała się lepiej, ale nie wynikało z tego nic co mogłoby zdecydowanie zagrozić bramce bramkarza Grasshoppers. Również Szwajcarzy nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji i pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie w drużynie Jacka Magiery zobaczyliśmy wielu młodych zawodników, jak chociażby Radosława Majeckiego w bramce, Tomasza Nawotkę, Adriana Małachowskiego, Mateusza Żyro, Bartłomieja Urbańskiego czy Konrada Michalaka. Młodzi Legioniści starali się konstruować szybkie akcje, ale przeważnie brakowało im dokładności. Częściej przy piłce z kolei zaczęli utrzymywać się Szwajcarzy, ale z ich podań nie wynikało żadne zagrożenie bramki Majeckiego. Koniec końców spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Legia Warszawa – Grasshoppers Zurich 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Chukwu (Legia) – Olsen (Grasshoppers)

Legia w I połowie: Malarz – Jędrzejczyk, Pazdan, Dąbrowski, Hlousek – Kopczyński, Jodłowiec – Kazaiszwili, Odjidja-Ofoe (7′ Szymański), Radović – Chukwu

Legia w II połowie: Majecki – Nawotka, Czerwiński, Małachowski, Żyro, Nagy, Urbański, Hamalainen, Guilherme, Michalak, Kucharczyk

Grasshoppers: Vasić (65′ Matić) – Antonow (60′ Zesiger), Bamert (70′ Tabaković), Pnishi, Lavanchy (64′ Qollaku) – Kallstrom (65′ Pusić), Olsen, Brahimi (60′ Sigursjonsson), Caio (67′ Rhyner), Gjorgjew – Hunziker (60′ Munsy)