Szukała lepszy w polskiej wojnie na tureckiej ziemi

16 kwi 2016, 13:44

Osmanlıspor Futbol Kulübü wygrał na wyjeździe 1:0 z Çaykurem Rizespor w meczu 29. kolejki tureckiej Super Ligi. Dla zespołu z Rize to już szóste spotkanie z rzędu bez wygranej. Drużyna Łukasza Szukały nie przegrała zaś ostatnich jedenastu gier.

Faworytami wydawali się być goście, którzy wciąż walczyli o grę w europejskich pucharach. Zajmowali 7. miejsce w tabeli i na sześć kolejek przed końcem mieli cztery punkty straty do 4. Basaksehiru. Rizespor plasował się dopiero na 14. pozycji i był już prawie pewny utrzymania. Na nic więcej jednak liczyć nie mógł.

Spotkanie nie należało do najciekawszych, jednak trochę się działo. Oba zespoły były aktywne, jednak to goście, po bramce Raula Rusescu z 83. minuty mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Zarówno Łukasza Szukała, jak i Patryk Tuszyński obejrzeli żółte kartki. Pierwszy zszedł z boiska w 77. minucie, zaś drugi rozegrał całe spotkanie.

Po tej wygranej zespół z Yeni Rize Şehir Stadı wciąż jest 14.(31 pkt). Drużyna polskiego obrońcy awansowała na 5. miejsce(44 pkt). W następnej kolejce Rizespor podejmie na wyjeździe Konyaspor, zaś “The Ottomans” u siebie zagrają z Antalyasporem.

Çaykur Rizespor-Osmanlıspor Futbol Kulübü 0:1