Remis w Suwałkach. Wigry w półfinale!

30 lis 2016, 19:46

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski Wigry Suwałki zmierzyły się z GKS-em Jastrzębie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 oznacza to że do półfinału awansowali gospodarze, którzy w poprzednim meczu wygrali z Jastrzębiem 2:1.

Początek meczu nie był zbyt emocjonujący, obie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę. Po pół godzinie gospodarze zaczęli przeważać i w 35. minucie wyszli na prowadzenie po golu Łukasza Wrońskiego. Ogromny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Jastrzębia, który niepotrzebnie wyszedł z bramki. Mimo że po stracie gola goście się przebudzili i oddali kilka strzałów to przed przerwą nie udało im się odrobić strat i pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Po przerwie goście ostro ruszyli do ataku i już pierwszą okazję zamienili na gola. Bramkę wyrównującą dla Jastrzębia zdobył świetnym strzałem z około 30. metrów Damian Tront. Drużyna gości złapała wiatr w żagle i w 54. minucie zagotowało się pod bramką Wigier, jednak świetną interwencją popisał się Zoch. Po tej akcji gospodarze uporządkowali swoją grę i udało im się utrzymać korzystny dla nich remis do końca spotkania.

Bramki: 35′ Wroński, 46′ Tront.

Żółte kartki: 20′ Szczepan, 27′ Zajączkowski, 38′ Tront, 84′ Kopacz.