El. ME U-19: Reprezentacja Polski przegrywa z Niemcami, ale ma awans

10 paź 2017, 23:27

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała w swoim ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 0:2 (0:0) z rówieśnikami z Niemiec. Polacy już wcześniej zapewnili sobie awans do drugiej fazy eliminacji!

Pierwsza połowa zaskoczyła na pewno kibiców zgromadzonych na stadionie, bowiem gromiący do tej pory Niemcy nie potrafili sforsować obrony Polaków. W drugiej połowie niestety nasi zachodni sąsiedzi za sprawą Jana-Niklasa Beste i Arne Maiera strzelili dwie bramki i pokonali “Biało-czerwonych”.

10 października 2017, 18:00 – Zabrze (Arena Zabrze)

Polska 0-2 Niemcy

Jan-Niklas Beste 68, Arne Maier 81

Polska: 12. Marcin Bułka – 16. Serafin Szota, 5. Oskar Repka, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz – 7. Marco Drawz (85, 20. Marcel Stefaniak), 13. Radosław Kanach, 10. Riccardo Grym (86, 6. Tomasz Makowski), 19. Adrian Łyszczarz (78, 14. Aron Stasiak), 11. Mikołaj Kwietniewski – 9. Dominik Steczyk.

Niemcy: 12. Niclas Thiede – 5. Florian Baak, 14. Luca Kilian, 4. Tom Baack, 17. Jan-Niklas Beste – 19. Linton Maina (82, 7. Timothy Tillman), 6. Atakan Akkaynak, 8. Arne Maier, 10. Kai Havertz (85, 18. Adrian Fein), 11. Sam Francis Schreck (62, 20. Yari Otto) – 9. Manuel Wintzheimer.

żółte kartki: Repka – Akkaynak.

sędziował: Ville Nevalainen (Finlandia).

W drugim dzisiejszym meczu Białoruś zremisowała 0-0 z Irlandią Północną.