Rewanż Gdynianek po dogrywce

8 maj 2016, 21:48

W drugim spotkaniu play off w Elblągu, Start przegrał z Vistalem Gdynia 26:29. Gdynianki zrewanżowały się po wczorajszej porażce, odnosząc tym razem zwycięstwo po dogrywce. Następne mecze odbędą się w Gdyni.

Na początku starcie było wyrównane, bramka za bramkę. Wkrótce jednak, do gry włączyła się bramkarka przyjezdnych, Małgorzata Gapska, która zatrzymała rzuty Darii Gierej i Sylwii Lisewskiej, i Vistal wyszedł na prowadzenie 10:7. W dobrej dyspozycji po stronie Gdynii była Katarzyna Janiszewska, która pomagała osiągać prowadzenie, jak również z konsekwencją je podwyższać. Przed przerwą jej rzut ustalił wynik na 16:11, który psychicznie podbudował jej koleżanki. Dobrych humorów nie popsuła nawet korekta wyniku na 16:12 ze strony Magdaleny Balsam. Co ciekawe, gospodyniom nie pomogła nawet gra w przewadze, podczas której Vistal powiększył jeszcze prowadzenie.

Po upływie przerwy sytuacja na parkiecie, początkowo nie ulegała zmianie. Zawodniczki Startu mozolnie i niepostrzeżenie zaczęły odrabiać straty około 41 minuty. Wówczas, dwie bramki zdobyła Sylwia Matuszczyk, doprowadzając do rezultatu 17:19. Na remis musieliśmy poczekać jeszcze dziesięć minut, wtedy to bowiem karę złapała rozgrywająca Vistalu, Aleksandra Zych. Elblążanki wykorzystały sytuację, kiedy chwilę wcześniej Sołomija Szywerska obroniła rzut Zych, a po faulu tejże zawodniczki do remisu doprowadziła Aleksandra Dankowska.

Do końca regulaminowego czasu gry emocje sięgały zenitu, bowiem wyrównującą bramkę rzuciła Lisewska, zaś na minutę przed końcem na 24:23 rzuciła niezastąpiona Janiszewska. Start nie złożył jednak broni, a bohaterką drużyny została Matuszczyk, której wyrównujący rzut znalazł drogę do bramki na kilka sekund przed końcową syreną. W dogrywce Vistal nie pozostawił wątpliwości, który zespół był lepszy tego dnia. Najpierw wyszedł na dwubramkowe prowadzenie 27:25, dzięki rzutom Emili Galińskiej i Patrici Matiell w pierwszej części dogrywki. W drugie części Joanna Waga rzuciła kontaktową bramkę (26:27), jednak w kolejnej akcji skutecznie interweniowała Weronika Kordowiecka. W ostatniej minucie spotkania rozstrzygające trafienia zanotowały Zych i Janiszewska.

Vistal Gdynia wygrał po dogrywce 29:26, rewanżując się tym samym za wczorajszą porażkę. W trzecim i czwartym starciu rywalizacji do trzech zwycięstw, zawodniczki przeniosą się do Gdyni.

Start Elbląg – Vistal Gdynia 26:29 (24:24, 12:16).

Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, , Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska, Tasic, Matieli