Richmond2015: Villumsen wygrywa “czasówkę” elity kobiet! Polki poza czołową dziesiątką

22 wrz 2015, 22:35

Linda Melanie Villumsen (Nowa Zelandia) zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas elity kobiet podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Katarzyna Pawłowska zajęła 20., a Eugenia Bujak 22. miejsce.

Zawodniczki rywalizowały na trasie o długości 30 km, na którą składały się dwie pętle po 15 km. Organizatorzy, więc byli zmuszeni podzielić listę startową na cztery grupy, pomiędzy którymi były półgodzinne przerwy, aby cyklistki nie spotykały się na trasie.

W gronie czterdziestu czterech startujących zawodniczek były dwie Polki. Katarzyna Pawłowska wyruszyła na trasie jako czwarta, a Eugenia Bujak jako trzydziesta.

Po pierwszej grupie jedenastu zawodniczek Pawłowska zajmowała drugie miejsce, przegrywając jedynie z reprezentantką gospodarzy Kristin Armstrong. Jej czas nie pozwolił jednak nawiązać walki ze ścisłą światową czołówką i Polka zajęła 20. miejsce.

Druga ze startujących Polek, Eugenia Bujak uzyskiwała bardzo zbliżone międzyczasy do Katarzyny Pawłowskiej, a na mecie straciła do niej sześć sekund i wskoczyła na dziewiątą pozycję. Kilka ze startujących później zawodniczek wykręciło lepsze czasy i Bujak ostatecznie została sklasyfikowana na 22. miejscu.

Złoty medal zdobyła Nowozelandka Linda Melanie Villumsen, srebro Holenderka Anna Van Der Breggen, a brąz Niemka Lisa Brennauer.