Rio 2016: Nieudany olimpijski debiut Linette

6 sie 2016, 23:19

Magda Linette pożegnała się z olimpijskim turniejem w Rio de Janeiro. W pierwszej rundzie tenisowego turnieju, Polka przegrała w dwóch setach z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową.

Dla Magdy Linette występ w Rio de Janeiro to olimpijski debiut. Polska tenisistka jako jedna z ostatnich zakwalifikowała się na igrzyska. Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki z Pawluczenkową, to nie spotkały się one nigdy w takim starciu. Rosjanka często grała z kolei z Agnieszką Radwańską, którą pokonała tuż przed igrzyskami w turnieju WTA w Toronto.

Pierwszy set dzisiejszego pojedynku przebiegał zdecydowanie pod dyktando Rosjanki. Linette walczyła na początku seta, ale ostatecznie nie zdołała wygrać w premierowej odsłonie ani jednego gema.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej zacięta. Ponownie zaczęło się od prowadzenia Pawluczenkowej, ale Linette zdołała odrobić straty, wyrównując na 2:2. W dalszej części seta lepsza była jednak Rosjanka, która wygrała 6:3.

Wcześniej w Rio de Janeiro występowali także inni polscy tenisiści. Jako pierwsi zaprezentowali się Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, którzy pokonali w pierwszej rundzie debla parę hinduską – Rohan Bopanna/Leander Paes. Niespodziewaną porażkę poniosła Agnieszka Radwańska, którą w dwóch setach pokonała Chinka Saisai Zheng.

Igrzyska Olimpijskie, Olympic Tennis Center, Rio de Janeiro, Brazylia, mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Anastazja Pawluczenkowa, Rosja  0:6, 3:6