Rio 2016: Polscy zapaśnicy źle zaczęli ostatni dzień zmagań olimpijskich

Aktualizacja: 21 sie 2016, 17:29
21 sie 2016, 14:26

Ostatni dzień występów polskich zapaśników przyniósł kolejne rozczarowania. Zarówno Radosław Baran jak i Magomedmurad Gadżijew przegrali swoje pierwsze walki w turnieju, żegnając się tym samym z igrzyskami.

Radosław Baran w eliminacjach mierzył się z Azerem Ghetagiem Gozumowem. Polak po dosyć ospałym początku otrzymał karę, po której musiał w 30 sekund wykonać skuteczną akcję techniczną – nie udała mu się ta sztuka i przegrywał przez to 0:1. Po przerwie reprezentant Polski stracił kolejne dwa punkty po akcji rywala i nie był już w stanie odpowiedzieć, przegrywając ostatecznie 0:3. Gozumow awansował jednak do finału, dzięki czemu Polak będzie miał możliwość walki w repasażach. Jego przeciwnikiem będzie Irańczyk Reza Jazdani.

Gadżijew przegrał swoją wlakę w 1/8 finału z Amerykaninem Frankiem Molinaro. Reprezentujący Polskę zawodnik pierwszy punkt punkt uzyskał po ostrzeżeniu, stracił jednak dwa po akcji technicznej rywala. Po przerwie Amerykanin otrzymał kolejną karę i 30 sekund na wykonanie akcji, nie udało mu się to i był remis 2:2. W tym wypadku Polak wciąż jednak był na straconej pozycji, ponieważ ważniejsza była akcja punktowa wykonana przez Molinaro. Choć Gadżijew starał się do końca, to nie udało mu się uzyskać jeszcze jednego punktu dającego mu zwycięstwo. Reprezentant Polski nie awansował do repasażu, bowiem Amerykanin nie dostał się do finału, przegrywając w 1/4 z Azerem Toghrulem Azgarovem.