Rio 2016: Żeńska sztafeta 4×400 metrów bez medalu

21 sie 2016, 03:27

Żeńska sztafeta 4×400 metrów z czasem 3:27.28 zajęła 7. miejsce w przedostatnim biegowym finale na igrzyskach olimpijskich w Rio. Złoto zdobyły bezkonkurencyjne Amerykanki.

W naszej sztafecie bardzo dobrze zmagania rozpoczęła Małgorzata Hołub. Po jej zmianie byliśmy na piątym miejscu. Tego miejsca nie straciła zarówno Patrycja Wyciszkiewicz jak i Iga Baumgart. Na ostatnią zmianę ruszyła Justyna Święty, a walka o brązowy medal była nadal otwarta. Niestety nasza zawodniczka najpierw została potrącona przez jedną z zawodniczek, która zakończyła swoją zmianę, a następnie straciła dystans do Brytyjek, Ukrainek i Kanadyjek.

Ostatecznie złoto zdobyły Amerykanki z czasem 3:19.06. Srebro przypadło reprezentantką Jamajki (3:20.34), a brąz zawodniczkom z Wielkiej Brytanii (3:25.88).

Polki mogą czuć jednak niedosyt bowiem czas z eliminacji dałby naszym biegaczkom brązowy krążek.