Rogers Cup: Agnieszka Radwańska pewnie w 3. rundzie!

13 sie 2015, 09:18

Agnieszka Radwańska wygrała z Niemką Julią Goerges 7:5, 6:3 w meczu 2. rundy kanadyjskiego turnieju Rogers Cup i jest już w 1/8 finału rozgrywek w Toronto. Na Polkę czeka już Alize Cornet, która w swoim meczu pokonała Dominikę Cibulkovą ze Słowacji.

Już początek spotkania udowodnił krakowiance, że dzisiejsza konfrontacja z Niemką do najłatwiejszych należeć nie będzie. Obie panie prowadziły wyrównaną grę, ale większość wymian padało łupem agresywnej Niemki, która sporo punktów starała się kończyć bezpośrednim atakiem, wychodząc do tego na prowadzenie 3:1. W miarę upływu czasu przewaga rywalki zaczęła znacząco maleć, a coraz większa ofensywa Radwańskiej dawała jej systematyczne odrabianie strat. Już po kilku minutach, Polka doprowadziła do wyrównania, zdobywając także gema na 4:3. W dalszej kolejności panie prowadziły wyrównaną walkę, wygrywając gemy zgodnie ze swoim serwisem do stanu 6:5 dla Polki. Ostatniego gema Radwańska wygrała pewnie, a oddając przeciwniczce tylko jeden punkt, zakończyła pierwszą partię po niespełna 50 minutach rywalizacji.

W trakcie przerwy pomiędzy setami na korcie pojawił się lekarz, który opatrywał prawy nadgarstek 60. rakiety świata z Niemiec. Przedłużona przerwa nie posłużyła dobrze na Radwańską, która miała pewne problemy z serwisem, a szczególnie ze słabym drugim podaniem, który silnym forhendem od razu karciła rywalka. Do stanu 3:3 obie panie prowadziły wyrównaną rywalizację, ale każda swe największe działo wyprowadzała tylko przy własnym serwisie. Pierwszą, której udało się odebrać podanie przeciwniczki była krakowianka, która przy korzystnym dla siebie stanie 4:3, przełamała Niemkę i serwowała po zwycięstwo. W dziewiątym gemie Radwańska tylko dopełniła dzieła, a po niespełna półtorej godziny schodziła z kortu jako zwyciężczyni.

Było to czwarte spotkanie obu zawodniczek i trzecie zwycięstwo Radwańskiej. Wszystkie dotychczasowe konfrontacje odbyły się w 2012 roku, a Radwańska wygrywała w Melbourne i Dubaju, przegrywając do tego w 1. rundzie Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W kolejnej rundzie przeciwniczką Polki w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Francuzką Alize Cornet, która w swoim spotkaniu pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:3, 6:2. Spotkanie zaplanowano jako 3. w kolejności od 17:00 polskiego czasu na korcie Grandstad.

Rogers Cup, Toronto, WTA Premier 5 (pula nagród: 2,513,000$), mecz 2. rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [7] – Julia Goerges, Niemcy 7:5, 6:3