Roland Garros: Nie bez przeszkód, ale z awansem. Marcin Matkowski w drugiej rundzie rywalizacji deblistów

31 maj 2017, 14:22

Marcin Matkowski grający w parze z Francuzem Edouardo Rogerem-Vasselin uporali się z parą Monroe Sitak 5:7:, 6:4, 6:4 i uzyskali awans do drugiej rundy rywalizacji deblistów French Open 2017.

Tegoroczny start w Paryżu to 14. występ Marcina Matkowskiego na kortach im. Rolanda Garrosa. Najlepszy dotychczasowy wynik Polaka to ćwierćfinał, do którego dochodził czterokrotnie. Najlepszy wynik partnera polskiego zawodnika w tegorocznej rywalizacji, Edouard Roger-Vasselin, to triumfator rywalizacji deblistów z 2014 roku.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania z jednej i z drugiej strony. Grający uważniej i pewniej Sitak oraz Monroe uzyskali przewagę 5:3 i mimo, że polsko-francuska para zdołała wyrównać stan seta, końcówka pierwszej partii należała do rywali, którzy wygrali 7:5.

Druga partia to uważna gra z obu stron oraz pilnowanie własnego podania. I to własnie jedno przełamanie, jakie uzyskali w piątym gemie Polak i Francuz, zdecydowało o zwycięstwie w secie drugim polsko-francuskiego duetu.

Decydująca partia była równie zacięta co set drugi. Kluczowe dla seta i meczu akcje miały miejsce w gemie dziewiątym. Matkowski i Vasselin mieli trzy szansę na przełamanie rywali i właśnie ta trzecia okazała się skuteczna. Po blisko dwóch godzinach gry na korcie numer dziesięć ćwierćfinalista z ubiegłego roku oraz zwycięzca z 2014 roku mogli się cieszyć z awansu do drugiej rundy. Rywalami Polaka i Francuza w walce o 1/8 finału będą Andres Molteni i Adil Shamasdin.

Roland Garros, Paryż

Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 2 mln euro
I runda gry podwójnej mężczyzn:
Marcin Matkowski (Polska,12)/Edouardo Roger-Vasselin (FRA) – Nicholas Monroe (USA)/Artem Sitak (NZL) 5:7, 6:4, 6:4