Roland Garros: Deblowa partnerka pokonana. Życiowy sukces Magdy Linette

1 cze 2017, 12:13

Magda Linette pokonała Ane Konjuh w meczu drugiej rundy French Open 2017 6:0 7:5 i awansowała do trzeciej rundy. To najlepszy wynik poznanianki w wystepach wielkoszlemowych.

Ana Konjuh i Magda Linette w tegorocznym French Open grają razem w turnieju gry podwójnej. Los sprawił, że obie tenisistki stanęły na korcie również w turnieju singlowym. Faworytką czwartkowego spotkania była rozstawiona w paryskim turnieju z numerem 29 Chorwatka.

Pierwszy set był zupełnym przeciwnieństwem tego czego spodziewali sie kibice, którzy zasiedli na trybunach kortu numer 17. Bardzo dobrze serwująca oraz doskonale grająca przy własnym podaniu poznanianka (60% piłek wygranych przy pierwszy i 100% przy drugim podaniu przy odpowiedniu 30% i 17% rywalki) oraz stuprocentowa skuteczność w przełamaniach sprawiły, że Polka pierwszą partię czwartkowego pojedynku bez straty gema zapisała na swoje konto.

Druga partia była bardzo wyrównana. Linette trzymała poziom z partii pierwszej, a Konjuh zaczęła grać zdecydowanie lepiej niż w secie pierwszym. Początek partii to dwugemowe prowadzenie Konjuh,ale poznanianka szybko doprowadziła do remisu. I taka walka gem za gem trwała do stanu do gema dwunastego. Wtedy wykorzystując pierwszą piłkę meczową, po 67 minutach gry, Magda Linette mogła się cieszyć z awansu do III rundy French Open 2017 rywalizacji singlistek.