Roland Garros: Matkowski wygrywa, Kania przegrywa

27 maj 2016, 14:30

Marcin Matkowski, który gra w parze z Hindusem Leanderem Paesem wygrali swój mecz drugiej rundy. Jego losu nie podzieliła Paula Kania, przegrywając w tej samej fazie turnieju.

Rywalami Polakami i Hindusa byli Julian Knowle i wracający po kontuzjach Florian Mayer. “Nasza” para nie miała tak dużych problemów, jak w pierwszej rundzie, kiedy do zwycięstwa potrzebne były dwa tie-breaki. Tym razem wynik na tablicy pokazywał 6:4 6:3. W pierwszej partii Matkowski i Paes przełamali rywali dwa razy, przy jednym “odłamaniu” rywali. W drugiej odsłonie wystarczyło natomiast jedno przełamanie. Rozstawiony z ostatnim możliwym numerem duet dyktował warunki, wygrał zdecydowanie więcej punktów i zameldował się w kolejnej rundzie.

Marcin Matkowski i Leander Paes w następnej rundzie zagrają z rozstawionymi z numerem “4” Jamie Murrayem i Bruno Soaresem, albo z reprezentantami gospodarzy, którzy występują dzięki dzikiej karcie – Davidowi Guez i Vincentowi Millot.

Rywalkami Pauli Kani i Marii Irigoyen były Kiki Bertens i Johanna Larsson. Holenderka i Szwedka wygrały pierwszego seta 6:4, mimo że Polka i Argentynka zaczęły od stanu 3:1. W drugiej partii wystarczyło zaledwie jedno przełamanie, aby stan meczu wyrównał się na 1-1 w setach. Wszystko miało rozstrzygnąć się w trzeciej partii i wydawało się, że to Kania i Irigoyen są na fali wznoszącej. Nic bardziej mylnego. “Nasz” duet nie miał ani jednej szansy na przełamanie, a rywalki w tej statystyce miały 100% skuteczności.

Dzisiaj jeszcze w grach podwójnych grają Łukasz Kubot z Alexandrem Peyą i Magda Linette z Alize Cornet.

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski, Polska/Leander Paes, Indie [16] – Julian Knowle, Austria/Florian Mayer, Niemcy 6:4 6:3

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 2. rundy gry podwójnej kobiet:

Paula Kania, Polska/Maria Irigoyen, Argentyna – Kiki Bertens, Holandia/Johanna Larsson, Szwecja 4:6 6:3 2:6