Roland Garros:Magda Linette w drugiej rundzie. Deblowa partnerka na drodze Polki

Aktualizacja: 30 maj 2017, 20:30
29 maj 2017, 20:29

Magda Linette pokonała Francuzke Alize Lim w pierwszej rundzie wielszmowego Rolanda Garrosa 6:0, 7:5. To pierwszej singlowe zwyciestwo poznanianki na paryskich kortach.

Pojedynek miedzy Polka i Francuzka mial dwa oblicza. Pierwsza partia to bardzo slaba gra reprezentantki gospodarzy. która psuła piłki na potęge. Efektem bardzo dobrej postawy poznanianki i slabej gry Francuzki był set zakończony wynikiem 6:0 dla Linette.

W drugim secie nastąpiła metamorfoza Francuzki. Co prawda w drugim gemie Lim musiała bronić break pointów,co jej sie udało. Następnie uzyskała przewagę i wyszła na prowadzenie 3:1. Mniejsza liczba błędó własnych i lepsza gra w długich wymianach sprawiła. że drugi set wyglądał zupełnie inaczej niż partia otwarcia. Od stanu 4:2 dla Lim, trzy gemy z rzędu zapisała na swym koncie Linette. Lim walczyła do samego końca, zdołała obronić pięc piłek meczowych,ale już szóstej nie dała rady i po 84 minutach Linette awansowała do drugiej rundy.

Rywalką poznanki w II rundzie będzie Ana Konjuh. Chorwatka jest deblową partnerką Linette w Paryżu. W rywalizacji singlowej obie zawodniczki spotkały się przed rokiem w San Antonio. Lepsza okazała się wówczas Konjuh.