Roma pokonała Cagliari. Szczęsny się nie napracował

23 sty 2017, 00:48

W ostatnim meczu 21. kolejki Serie A, AS Roma pokonała Cagliari Calcio 1:0. Dostępu do bramki gospodarzy bronił oczywiście Wojciech Szczęsny.

AS Roma od początku spotkania zdecydowanie przeważała, jednak mimo wielu ataków na bramkę przeciwnika, do przerwy nie udało im się umieścić piłki w siatce. Dopiero w 55. minucie podanie Antonio Ruedigera wykorzystał niezwykle aktywny Edin Dzeko, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał tym samym zwycięstwo swojej drużynie, która umocniła pozycję wicelidera Serie A.

Wojciech Szczęsny dośrodkowania i podania prostopadłe wyłapywał bezbłędnie. Mimo wszystko jednak nie napracował on się za bardzo, gdyż Cagliari nie potrafiło sobie stworzyć sobie żadnej groźnej sytuacji. W efekcie nudy, polak popełnił nawet błąd i w 50. minucie postanowił interweniować poza polem karnym i naprawdę niewiele brakowało aby piłkę przejął rywal.