Rozbudzone nadzieje na awans na zaplecze hokejowej elity, Polacy przegrywają po karnych

15 gru 2017, 22:45

Reprezentacja Polski do lat 20 w hokeju na lodzie poległa dziś w starciu z wyżej notowaną drużynią Norwegii U-20 na Mistrzostwach Świata w słoweńskim Bledzie i nie uzyskała awansu do hokejowej dywizji 1-A.

Początek spotkania, oraz cała pierwsza tercja gry była bardzo dobra zarówno w wykonaniu naszych “Orzełków”, jak i zespołu norweskiego. Ataki na bramkę Skandynawów kończyły się zazwyczaj pod bramką, a krążek trafiał w ręce golkipera. Po dwudziestu regulaminowych minutach byliśmy więc świadkami bezbramkowego wyniku.

Druga tercja przyniosła jednak wiele emocji! Niestety na naszą niekorzyść wynik otworzyli Norwegowie w 26. minucie, a strzelcem pierwszej bramki został Esbjørn Fogstad. To trafienie wybiło z rytmu naszych juniorów i po minucie ponownie “guma” znalazła się w siatce Kamila Lewartowskiego. Wynik na 2:0 zmienił Mads Homdrom. Polacy jednak nie odpuszczali. Walka o każdy krążek dała efekty w 37. minucie. Po dobrej akcji duetu Bartosz Jeziorski i Alan Łyszczarczyk, Dominik Jarosz zdobył bramkę kontaktową.

Wszystko wskazywało na to, że całe spotkanie rozstrzygnie się dopiero w czasie ostatnich dwudziestu regulaminowych minut.
Ostatni wyjazd na lód po przerwie wszystko zweryfikował. Polacy starali się odrobić straty za wszelką cenę. Jedną z wielu swoich szans w tym meczu podczas gry w przewadze wykorzystał Alan Łyszczarczyk. Asystowali mu Bartłomiej Jeziorski i Paweł Zygmunt. Losy tego spotkania zostały odwrócone na 7 sekund przed końcem! W dogrywce nie padł żaden gol, co oznaczało, że naszych reprezentantów po raz kolejny czekają rzuty karne. Podopieczni Davida Lagera ulegli w nich jednak Norwegom 0:2, co oznacza że w całym meczu 2:3 i nie uzyskali tym samym awansu do dywizji 1-A.

Norwegia U20 – Polska U-20 3:2 po karnych
Fogstad 26, Homdrom 27, Ellingsen (decydujący karny) – Jarosz 37, Łyszczarczyk 60

Norwegia: Hanneborg – Harbosen, Kjellesvik; Noer, Karlsen, Ellingsen (2) – Meisingset, Krogdahl; Edvardsen, Dahl, Homdrom – Nielsen (2), Pedersen; Vikingstad, Marthinsen, Hermansen – Ronnild; Mathisen (2), Grosvik, Solem, Fogstad

Polska: Lewartowski – Michałowski, Wysocki; Bernacki (2), Zygmunt, Jarosz – Skokan (2), Radzieńciak; Łyszczarczyk, Paś, Jeziorski – Niedlich (2), Bizacki (2); Sołtys, Michał Rybak, Pelaczyk – Noworyta; Obłoński, Maciej Rybak, Mularczyk, Olszewski