Rzeszowianki zdobywają punkty na wyjeździe

25 lut 2017, 20:20

W ramach 22. kolejki ORLEN Ligi swój mecz rozegrały zespoły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Developres SkyRes Rzeszów. Gospodynie przegrały przed własną publicznością 1:3

Gospodynie dobrze otworzyły spotkanie, już na samym początku wypracowując przewagę (7:2). Rzeszowianki jednak zaczęły odrabiać straty (8:6). Ostrowianki szybko “odskoczyły” i różnica punktowa sięgnęła pięciu punktów (14:9). Zawodniczki KSZO widocznie kontrolowały sytuację na boisku (22:15). Niedługo potem mogły cieszyć się z wygranego pierwszego seta (25:22).

Poddenerwowane przegraną rzeszowianki agresywnie weszły w drugą odsłonę (0:4). Gospodynie miały problemy w defensywie, nie udawało im się podbijać mocnych ataków rywalek (5:10). Bezpieczna różnica między zespołami spowodowała, że rzeszowianki mogły się rozluźnić (9:16). Podziałało to na ich korzyść, z każdą chwilą oddalały się od przeciwniczek (12:24). Gospodynie zdołały jeszcze podnieść się do walki i zdobyły punkty serią, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych (25:18).

Kolejna odsłona zaczęła się od prowadzenia gospodyń (4:1), jednak siatkarki z Rzeszowa doprowadziły do remisu (4:4). Od tej pory zespoły grały w stałym kontakcie punktowym. Rzeszowianki były o “oczko” lepsze od rywalek (11:12). Dopiero w końcówce seta przyjezdne “odskoczyły” gospodyniom na kilka punktów (19:24). Seta zakończyła kiwka Anny Kaczmar. (20:25).

Czwarty set wyglądał bardzo podobnie jak poprzedni (4:4). Drużyny grały punkt za punkt. Tym razem jednak przyjezdne wyszły na prowadzenie zdecydowanie szybciej (10:13). Od tej pory to one nadawały tempo rozgrywce. Siatkarki z Ostrowca były wyraźnie pogubione, nagle straciły swoją skuteczność (12:20). Trener gospodyń próbował rotować składem, jednak to nie pomogło w odrobieniu strat. rzeszowianki pewnie wygrały partię 25:14 i całe spotkanie 3:1.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:22, 18:25, 20:25, 14:25)

MVP: Katarzyna Mróz

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Kapturska, Polak, Ściurka, Brzóska, Soter, Stroiwąs, Pawlukowska, Szpak, Jocić, Thaka, Piotrowska, Szałankiewicz

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek, Paskova, Śliwińska